RELIGIA

MASAKRA!!! Katolicki uniwersytet odcina się od nazywania aborcji morderstwem. I zapewnia, że jest za zabijaniem nienarodzonych!!!

Katolicki Uniwersytet w Louvain rozpoczął dochodzenie w sprawie wykładowcy filozofii, który podczas zajęć z filozofii używał 15-stronicowej broszury, w której przedstawiał filozoficzne argumenty za nazwaniem aborcji morderstwem.

Jan na razie Stéphane Mercier nie został ukarany, ale władze katolickiej – jak się okazuje wyłącznie z nazwy – uczelni już się od niego odcięły. Ich zdaniem określenie aborcji morderstwem jest sprzeczne z wartościami uczelni. Uniwersytet wszczął także procedurę, która ma zakończyć się stwierdzeniem, czy podczas zajęć filozoficznych można stosować tej skrypt.

 

Aferę rozpętała, a jakże Synergie Wallonie genderowe stowarzyszenie, które promować ma równość płci, a także różnorodność (niestety, jak widać różnorodność nie obejmuje katolików). To ono wyciągnęła sprawę, a uniwersytet natychmiast odciął się od prawdziwego z katolickiego punktu widzenia określenia aborcji. Jakby tego było mało Tania van Hemelryck, doradca rektora ds. równości płci zapewniła, że Katolicki Uniwersytet opowiada się za fundamentalnym prawem kobiet do zabijania dzieci.

 

Na stronach uniwersytetu także można znaleźć oświadczenie, z którego wynika, że katolicki rzekomo uniwersytet uznaje aborcję za prawo kobiet, a jakiekolwiek próby jego negatywnego oceniania odrzuca i uznaje za niezgodne z własnymi wartościami. W ten właśnie sposób, nie po raz pierwszy, Katolicki Uniwersytet w Louvain abortował swoją własną katolickość i pokazał, że z Kościołem nie ma on nic wspólnego

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

I wszystko jasne. Warto sobie przetłumaczyć tekst arcybiskupa Skworca na normalny język

Redakcja malydziennik

Żyje już z tylko jeden kardynał Pawła VI. Ale nie jest już kardynałem. Wiesz dlaczego?

Redakcja malydziennik

Uwaga! Franciszek zmienia normy na temat przekładu liturgicznego! Od teraz księgi liturgiczne w językach narodowych będą…

Redakcja malydziennik
Ładuję....