ARCHIWUM

"Marzeniem muzułmanów jest wojna religijna”. Ekspert otwarcie o sytuacji na Zachodzie!

– Jeżeli to jest odwet, to nie jest to jeszcze spirala „zamach za zamach”, ale trzeba się skupić nad tym, czy reakcje polityków na zachodzie są prawidłowe, czy robią wszystko by zapobiec fali nienawiści, a w konsekwencji kolejnym zamachom. Policja akurat działa sprawnie, nawet jeżeli dzieje się to post factum – tłumaczył w Telewizji Republika Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.

– Dzisiejsze zdarzenie pod meczetem jest atakiem terrorystycznym. Marzeniem muzułmanów jest wojna religijna, więc to zdarzenie może pozwolić im na przekroczenie kolejnych granic, choć nie wiemy póki co, kto tego ataku dokonał – dodał  w temacie dzisiejszego zamachu w Londynie J. Guzy.

 

Gość programu powiedział również o kwestii bezpieczeństwa w Europie, możliwościami zabezpieczenia się, przed aktami terroru: "Mieliśmy informację w Szwecji, gdzie ok. 1000 osób jest zdolna popełnić samobójstwo w formie zamachu. Można tych ludzi obserwować, takie są prawa policji, choć to niespecjalnie uchroni przed takimi prymitywnymi formami zamachów, jak wjazd ciężarówką w tłum ludzi.

 

Brytyjczycy nie mają problemu z monitoringiem publicznym, czują zaufanie do państwa, że nie są inwigilowani, tylko wyszukuje się właśnie potencjalnego zagrożenia . Politycy zachodni przyzwyczajają Europę do wolności religijnej, gdzie przyzwala się na tworzenie islamskich sekt, które są fabrykami ekstremistów i terrorystów".

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Macierewicz o Obronie Terytorialnej: Ma liczyć 53 tys. żołnierzy!

Redakcja malydziennik

Jest radość! Robert Lewandowski zostanie tatą! Nie zgadniecie, kto już złożył gratulacje

Redakcja malydziennik

OGROM i PRZERAŻENIE! Nawałnice niczym apokaliptyczni jeźdźcy przeszły i przechodzą nad Polską!

Redakcja malydziennik
Ładuję....