CYWILIZACJA

Martyna Wojciechowska zatrzymana w Pakistanie. Co się wydarzyło?

Martyna Wojciechowska poinformowała w czwartek, że kilka dni temu podczas realizacji kolejnego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata" wraz z ekipą została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy. Obecnie przebywa w Islamabadzie, stolicy Pakistanu.

"Początek był rewelacyjny. Spotkałam tu wspaniałych, serdecznych i gościnnych ludzi. Potem zaczęły się problemy…" – napisała Wojciechowska na Facebooku o nagrywaniu swego programu podróżniczego w Pakistanie.

 

Ekipę programu zatrzymano niedaleko granicy z Afganistanem, a sprzęt siłą skonfiskowano.

 

"W północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, gdzie realizowaliśmy kolejny odcinek programu +Kobieta na krańcu świata+, zostaliśmy zatrzymani przez wywiad wojskowy (Inter-Services Intelligence). Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska" – poinformowała Wojciechowska.

 

Ekipa TVN z dziennikarką Martyną Wojciechowską nie dostosowała się do zaleceń władz miejscowych w Pakistanie – poinformowało PAP w czwartek biuro rzecznika prasowego MSZ. Podkreślono jednocześnie, że ekipa bezpiecznie opuściła Pakistan w czwartek.

 

W informacji przekazanej PAP biuro rzecznika prasowego MSZ podkreśliło, że w czwartek o godz. 5.10 ekipa TVN z redaktor Martyną Wojciechowską bezpiecznie opuściła Pakistan, udając się do Polski samolotem z Islamabadu (via Stambuł).

 

"W trakcie pobytu w Islamabadzie cała grupa pozostawała pod opieką pracowników Ambasady RP. Wcześniej ekipa TVN zastosowała się do stanowczego zalecenia placówki, aby przejazd z Chitralu do Islamabadu nie odbywał się w nocy, lecz za dnia" – zaznacza MSZ.

 

"Z otrzymanych od władz miejscowych informacji wynika, że dziennikarze telewizyjni dokonywali nagrań na terenach objętych restrykcjami, bez stosownych wiz (legitymowali się wizami turystycznymi), wymaganej akredytacji dziennikarskiej i zezwoleń administracyjnych na wjazd do tzw. restricted areas" – podkreśla resort spraw zagranicznych.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

UPAŁ to nie koniec. Nadchodzi większe ZAGROŻENIE!

Redakcja malydziennik

Tragiczny koniec kariery! Bramkarz zderzył się z piłkarzem na boisku i…

Redakcja malydziennik

Nie żyje Eliza Gawryluk, medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski!

Ładuję....