POLITYKA

Marta Kaczyńska o SKANDALICZNYCH okolicznościach pochówku ofiar Smoleńska: "To obraz makabryczny i absolutnie niedopuszczalny"

"To obraz makabryczny i absolutnie niedopuszczalny w cywilizowanym świecie oraz w naszej kulturze, zgodnie z której kanonami, ciało osoby zmarłej traktuje się zawsze z szacunkiem. To w jaki sposób potraktowano ciała ofiar katastrofy smoleńskiej przeczy tym kanonom" – powiedziała Marta Kaczyńska w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Dziś wyszło na jaw, że w trumnie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, znajdowały się szczątki jeszcze dwóch innych osób. Nie jest to jedyne makabryczne odkrycie, którego dokonano w czasie ekshumacji.

 

Głos w tej sprawie zabrała Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. 

 

To obraz makabryczny i absolutnie niedopuszczalny w cywilizowanym świecie oraz w naszej kulturze, zgodnie z której kanonami, ciało osoby zmarłej traktuje się zawsze z szacunkiem. To w jaki sposób potraktowano ciała ofiar katastrofy smoleńskiej przeczy tym kanonom – podkreśliła.

 

Informacje dotyczące ekshumacji pokazują niewyobrażalną skalę zaniedbań, które wymagają wyjaśnienia.Jesteśmy to winni ofiarom katastrofy. Mamy obowiązek moralny, a z drugiej strony jak w każdym państwie obligują nas do tego bezwzględnie obowiązujące przepisy  – dodała Marta Kaczyńska. 

 

Podkreśliła, że w przypadku ofiar katastrofy smoleńskiej "mieliśmy do czynienia i miewamy nadal z ich dehumanizacją, uprzedmiotowieniem". Trzeba te zaniedbania, do których doszło siedem lat temu, wyprostować – zaznaczyła. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Sensacja! Odnaleziono ciało pradziadka "Inki"

Takiego prezydenta POTRZEBUJEMY! Co za przemówienie Andrzeja Dudy! "7 lat temu świat się zawalił"

Redakcja malydziennik

Urodziła dziecko z gwałtu. I ani przez moment tego nie żałowała

Redakcja malydziennik
Ładuję....