CYWILIZACJA

Mamy ich w garści! Dżihadyści zostali otoczeni w Mosulu. ISIS jest "na skraju upadku"

Bojownicy dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) w Mosulu zostali całkowicie okrążeni przez armię iracką wspieraną przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA i są "na skraju upadku" – poinformował we wtorek rzecznik koalicji płk John Dorrian.

Z kolei rzecznik irackiego wojska generał Jahja Rasul na konferencji prasowej w Bagdadzie przekazał, że armia zepchnęła islamistów i zajmują oni obecnie obszar miasta o powierzchni zaledwie 12 km kwadratowych.

 

Dowodzona przez USA międzynarodowa koalicja antyislamistyczna zapewnia irackim siłom rządowym wsparcie z lądu i powietrza podczas rozpoczętej w październiku 2016 roku ofensywy na Mosul.

 

Mosul, który jest największym miastem na północy Iraku, został opanowany przez fundamentalistycznych sunnickich bojowników w połowie 2014 roku. W styczniu br. armia iracka wyzwoliła wschodnią część miasta, a od lutego trwa ofensywa na część zachodnią.

 

To właśnie w Mosulu – obecnie ostatnim miejskim bastionie Państwa Islamskiego w Iraku – przywódca IS Abu Bakr al-Bagdadi 29 czerwca 2014 roku ogłosił powstanie kalifatu na zdobytych obszarach Iraku i Syrii. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Utopiła dziecko po narodzinach. Sędzia odstąpił od kary, bo to jak aborcja pourodzeniowa

Redakcja malydziennik

Lekarze nie chcą ratować samobójców! Odpowiedź szokuje!

Redakcja malydziennik

Melanie może to zrobić! NIESAMOWITA historia dziewczyny z zespołem Downa, która chce normalnie żyć. Czy uda jej się to we Francji?

Ładuję....