WYDARZENIA

Mamy ich w garści! Dżihadyści zostali otoczeni w Mosulu. ISIS jest "na skraju upadku"

Bojownicy dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) w Mosulu zostali całkowicie okrążeni przez armię iracką wspieraną przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA i są "na skraju upadku" – poinformował we wtorek rzecznik koalicji płk John Dorrian.

Z kolei rzecznik irackiego wojska generał Jahja Rasul na konferencji prasowej w Bagdadzie przekazał, że armia zepchnęła islamistów i zajmują oni obecnie obszar miasta o powierzchni zaledwie 12 km kwadratowych.

 

Dowodzona przez USA międzynarodowa koalicja antyislamistyczna zapewnia irackim siłom rządowym wsparcie z lądu i powietrza podczas rozpoczętej w październiku 2016 roku ofensywy na Mosul.

 

Mosul, który jest największym miastem na północy Iraku, został opanowany przez fundamentalistycznych sunnickich bojowników w połowie 2014 roku. W styczniu br. armia iracka wyzwoliła wschodnią część miasta, a od lutego trwa ofensywa na część zachodnią.

 

To właśnie w Mosulu – obecnie ostatnim miejskim bastionie Państwa Islamskiego w Iraku – przywódca IS Abu Bakr al-Bagdadi 29 czerwca 2014 roku ogłosił powstanie kalifatu na zdobytych obszarach Iraku i Syrii. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Lekarze potwierdzają: to nie jest sposób na NOWOTWÓR! Lepiej szybko powiadom o tym bliskich

Redakcja malydziennik

To po prostu piekło! Lawa zalewa ulice, ludzie panicznie uciekają gdzie się da !

Przerażające! Kobieta dzwoniła do drzwi kilku domów. W pewnym momencie…[WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....