HISTORIA

Makabryczne odkrycie z czasów II wojny światowej! W Rumunii znaleziono…

Pomimo upływu ponad 70 lat od zakończenia II wojny światowej, wciąż można natrafić na pozostałości z tamtego okresu. Archeolodzy prowadzący badania w Rumunii dokonali właśnie makabrycznego odkrycia. 

Rumunia, która w czasie wojny była pod rządami króla Michała I, a faktycznie – pod kontrolą faszystowskiego dyktatora Iona Antonascu, przyłączyła się 23 listopada 1940 r. do paku trzech. Kraj ten brał także udział w wojnie ze Związkiem Radzieckim. Rumunii – oprócz chęci walki z bolszewizmem – mieli osobiste powody do porachunków ze Stalinem. W czerwcu 1940 r. ZSRR wystosowało ultimatum wobec rządu w Bukareszcie, na mocy którego anektowali Besarabię.

Czytaj także: UWAGA! Mocne słowa Wojciecha Cejrowskiego w NIEMIECKIEJ telewizji. KRYTYKUJE PiS za…

Antonescu wspierał ponadto Niemców w przeprowadzeniu Holokaustu. Pogromy na ogromną skalę odbywały się m.in. w rejonie Bukowiny. Zespół archeologów odkrył właśnie w północno-wschodniej Rumunii jedną z takich zbrodni – zbiorowy grób, w którym pochowano co najmniej 40 Żydów. Szacuje się, że w tej okolicy żołnierzy rumuńscy dokonali pogromu ponad 100 ludzi.

Odkrycia dokonano dokładnie w gminie Popricani, gdzie 9 lat temu odkryto też w pobliskim leskie ciała 16 ofiar Holokaustu. Jak informują izraelskie media, najmłodsza ofiara w odkrytej właśnie mogile miała zaledwie dwa lata.

Masakry dokonane przez rumuńskich żołnierzy wynikały ze zobowiązań wynikających z sojuszu pomiędzy III Rzeszą i rządem Antonescu. Szacuje się, że w czasie II wojny światowej zabito około 15 tys. rumuńskich Żydów.

Fot. Ion Antonescu i Adolf Hitler w Monachium, czerwiec 1941 r. / Bundesarchiv, Bild 183-B03212 / CC-BY-SA 3.0 

Źródło: o2.pl

Komentarze

Zobacz także

Przebadali mumię sprzed 400 lat. Takiej przyczyny śmierci się nie spodziewali!

Adam Gaafar

To się dzieje w Niemczech. „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów” – takie słowa usłyszał…

Adam Gaafar

Skandal w Auschwitz! YouTube blokuje relację POLSKIEJ WIĘŹNIARKI OBOZU [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....