CYWILIZACJA

Makabra tego procesu przeraża: kobieta otrzyma 9.000.000 funtów bo nie mogła dokonać aborcji

Ile warte jest życie ludzkie? Ile warte jest życie abortowanego dziecka? A ile tego, które przeżyło? W Wielkiej Brytanii sąd przyznał matce odszkodowanie za to, że z powodu błędnej diagnozy nie miała świadomości choroby dziecka i nie mogła go usunąć.

Brytyjski sąd zdecydował, że matka otrzyma dziewięć milionów funtów brytyjskich (czyli przeszło 42.000.000 PLN) w związku z błędem w diagnozie lekarskiej, która spowodowała, że urodziła chorego na hemofilię syna. Gdyby wiedziała o tym szybciej, usunęłaby ciążę.

 

To Omodele Meadows poszła do sądu, po tym jak w 2006 roku udała się do lekarza ogólnego w sprawie badań krwi, które mogłyby w przyszłości spowodować, że dzieci, które urodzi, będą obciążone ciężką chorobą. Wcześniej w jej rodzinie zdiagnozowano u dziecka jedną z rzadkich chorób.

 

Po analizie badań lekarz stwierdził, że kobieta nie ma hemofilii i nie powinna obawiać się o ewentualną przyszłą ciążę. Po 5 latach od tego zdarzenia kobieta zaszła jednak w ciążę i urodziła syna, Adejuwona, który urodził się z rzadkim zaburzeniem. W 2015 roku u dziecka zdiagnozowano autyzm, a wcześniej doświadczał częstych krwawień.

 

Testy na dziecku wykazały, że jest to choroba przeniesiona przez matkę. Ujawniono wtedy, że testy z 2006 roku stwierdzały jedynie, że Omodele nie ma hemofilii, a nie sprawdzały, czy jest jej nosicielką.

 

Sąd stwierdził, że dziecko nie będzie mogło samo się utrzymywać w przyszłości, ani nawet samodzielnie żyć. Obecnie nie jest w stanie nawet poinformować rodziców o krwawieniu. Uznał także, że oskarżony lekarz pierwszego kontaktu, Hafshah Khan, nie mógł stwierdzić na podstawie wykonanych badań, czy jej ewentualne dziecko będzie niepełnosprawne.

 

Gdyby jednak matka wiedziała o tym, mogłaby usunąć ciążę, stwierdził sąd. „Fakt, że [matka] mówi otwarcie, że usunęłaby ciążę, gdyby wiedziała, że dziecko będzie miało hemofilię, nie jest tym samym co powiedzenie, że obecnie Adejuwon jest niechcianym dzieckiem” – skomentował sąd.

Źródło: independent.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Polska grabi Donbas? Kwitnie współpraca z Rosją

Redakcja malydziennik

Słowa „chłopak” i „dziewczyna” zakazane w… amerykańskim wojsku

Kościół jasno o użyciu broni chemicznej: to LUDOBÓJSTWO

Redakcja malydziennik
Ładuję....