POLITYKA

Macron uprawia politykę długich „uścisków dłoni”. To lepsze niż kredki, ale szkoda, że za przeciwnika wybrał sobie…

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział francuskiemu tygodnikowi "Journal du Dimanche", że jego długi i mocny uścisk dłoni z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Brukseli "nie był niewinny", lecz był "chwilą prawdy".

Jak pisze "JDD", któremu Macron opowiadał w niedzielę o jednej ze swoich pierwszych podróży zagranicznych na stanowisku prezydenta, na spotkanie NATO w Brukseli i szczyt G7 na Sycylii, ten "męski" uścisk dłoni był "przemyślanym i starannie przygotowanym" przesłaniem na początku dyplomatycznej drogi nowego szefa państwa francuskiego. Z kolei agencja Associated Press ocenia, że takim gestem Macron chciał dać do zrozumienia, że nie powinno się go lekceważyć.

 

"Należy pokazać, że nie będziemy iść na ustępstwa, nawet symboliczne" – powiedział Macron. Podkreślił przy tym, że nie powinno się nadmiernie rozdmuchiwać w mediach pewnych spraw.

 

"Donald Trump, prezydent Turcji (Recep Tayyip Erdogan) czy prezydent Rosji (Władimir Putin) działają w ramach logiki układów sił, co mi nie przeszkadza. Nie wierzę w dyplomację inwektyw publicznych, ale w dialog, niczego nie lekceważę, tym zdobywa się szacunek" – mówił Macron "JDD".

 

W komentarzach na temat uścisku dłoni między Macronem a Trumpem publicyści piszą o zbielałych palcach i zaciśniętych szczękach obu polityków.

 

W sobotę Macron zapowiedział, że podczas zaplanowanych na poniedziałek w Wersalu nieformalnych rozmów z Putinem, w kwestiach dotyczących konfliktu na Ukrainie będzie "wymagający" wobec rosyjskiego przywódcy. "Nie będzie żadnych ustępstw" – dodał. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

I tak trzeba postępować z totalną opozycję! Kuchciński ukarał posłów za 16 grudnia!

Rosja po raz kolejny zaatakowała Polskę. Ale to nie koniec. „Zagrożenie wzrasta z każdym dniem"

Redakcja malydziennik

To przerażające. Współcześni Niemcy politykę historyczną traktują jak… kulę u nogi

Redakcja malydziennik
Ładuję....