ARCHIWUM

Macron już ustawia się, jako pouczający Polskę. Lewicowiec stracił dobrą okazję, by milczeć!

Wypowiedź Emmanuela Macrona dotycząca Polski była niefortunna; bez wątpienia ma związek z retoryką wyborczą jego konkurentki Marine Le Pen – ocenił w piątek szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

Macron w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord" powiedział m.in., że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii". Macron udzielił wywiadu po spotkaniu w Amiens ze strajkującymi pracownikami zakładów Whirlpool, które zostaną zamknięte ze względu na przeniesienie produkcji do Łodzi.

 

Macron stwierdził, że w ciągu trzech miesięcy po wybraniu go na prezydenta Francji "podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski". "Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych (kosztów pracy – PAP) i który narusza wszystkie zasady Unii" – powiedział polityk.

 

"Ta wypowiedź oczywiście powinna nas martwić, bo była niefortunna w przypadku bardzo prawdopodobnego przyszłego prezydenta Francji" – powiedział w TVP Info Magierowski. Jego zdaniem ma ona związek z retoryką wyborcza kontrkandydatki Macrona Marine Le Pen.

 

"Jak się popatrzy na całe tło i kontekst tej wypowiedzi, to ja bym aż tak zaniepokojony nie był" – podkreślił Magierowski. Dodał, że w przypadku kandydata na prezydenta "tak ważnego kraju jak Francja, powinniśmy oczekiwać nieco większej wstrzemięźliwości w wypowiedziach".

 

"Chciałem przypomnieć najróżniejsze wypowiedzi (Donalda) Trumpa z czasów kampanii wyborczej, gdzie także byliśmy nimi nieco przerażeni, czy też co najmniej zaniepokojeni" – dodał szef prezydenckiego biura prasowego. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Oni nas zaleją! Miliony uchodźców czekają na wjazd do Europy

Redakcja malydziennik

KOLEJNY SUKCES kliniki Budzik! Już 33. dziecko wybudzone ze śpiączki

Redakcja malydziennik

Ci męczennicy są niezwykle mocnymi orędownikami. ZOBACZ przez wstawiennictwo kogo warto się modlić!

Redakcja malydziennik
Ładuję....