POLITYKA

Macierewicz ujawnia: Do prokuratury trafiło doniesienie na Donalda Tuska

"Do prokuratury złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska. Były premier powinien stanąć przed sądem i zostać zgodnie z prawem przez sąd potraktowany" – zdradził w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" minister obrony narodowej.

Czy Donald Tusk powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbania, które miały miejsce w czasie gdy był premierem, w związku z tragedią smoleńską?

 

Moim zdaniem nie chodzi o zaniedbania, ale o przestępstwo. Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie.

 

Czy nie obawia się Pan, że wokół całej tej sprawy zrobi się wielka awantura: że jest to zemsta i próba osaczenia Donalda Tuska przez polski rząd?

 

Żadne stanowisko w organizacji polskiej czy unijnej nie zwalnia z odpowiedzialności za tak poważne przestępstwa jak te, o które jest podejrzewany Donald Tusk.

 

Kto powinien złożyć zawiadomienie na premiera Tuska?

 

Ono już zostało złożone.

 

To nie pierwsza sprawa dotycząca działań Donalda Tuska okresu, gdy był premierem. Polityk ma również zostać przesłuchany przez warszawską prokuraturę w sprawie współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjskim FSB. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Prawo i Sprawiedliwość idzie na rekord, nowe badanie opinii publicznej nie pozostawia złudzenia

Redakcja malydziennik

Mocne słowa abp. Jędraszewskiego na Niedzielę Palmową! Także dziś są ludzie gotów przyjąć zapłatę od możnych tego świata, by zdradzić Jezusa

Redakcja malydziennik

Jest VETO przeciwko ustawom o SN i KRS. Prezydent ponad plemionami. BRAWO!

Ładuję....