ARCHIWUM

Macierewicz prosto z mostu: USA sprzedała Polsce nowoczesne baterie Patriot. POLSKA jest BEZPIECZNA!

– Dzisiaj w nocy zostało podpisane memorandum informujące o tym, że rząd USA wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji. W takiej samej, w jakiej używać będą wojska USA – powiedział minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

– Dzisiaj w nocy zostało podpisane memorandum informujące o tym, że rząd USA wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji. W takiej samej, w jakiej używać będą wojska USA, z radarem okólnym opartym na technologii azotku galu, nowej technologii dalece skuteczniejszej niż dotychczasowa, oparta na arsenku galu – powiedział podczas specjalnej konferencji minister Antoni Macierewicz.

– Konfiguracja jest specjalnie dostosowana do polskich wymogów, żadna inna armia nie miała możliwości uzyskania rakiet Patriot w konfiguracji szczególnie dobranej do wymogów. To wynika ze szczególnej sytuacji, w jakiej znajduje się armia polska, ze względu m.in. na rakiety Iskander. W podobnej sytuacji był tylko Izrael, który uzyskał specjalne warunki i zgody – dodał szef MON.

– Niesłychanie ważnym elementem kontraktu jest fakt możliwości polonizacji systemu Patriot czyli to, co nazywamy w polskim prawie offsetem. Chodzi głównie o uzyskanie technologii do radaru okólnego i wdrożenie systemu do rakiet SkyCeptor. Decyzja o nabyciu rakiet Homar od Lockheed Martina uzupełnia strukturę polskiego systemu obronnego. Możemy to nazwać w pełni tarczą antyrakietową – stwierdził minister.

Źródło: TVP Info

Komentarze

Zobacz także

SZOKUJĄCY raport! Aż 75 proc. przemocy wobec religii wymierzona jest w chrześcijan!

Redakcja malydziennik

Kaczyński: "Jestem pełen uznania dla pani premier", o Saryusz-Wolskim: "jesteśmy do niego ciepło nastawieni"

Redakcja malydziennik

Afera Szpiegowska w Watykanie! Ktoś szpiegował wysokich dostojników kościelnych

Redakcja malydziennik
Ładuję....