POLITYKA

Macierewicz mocno o BBN: Kadra BBN nie została zmieniona po okresie Donalda Tuska

– Kadra BBN ma szczególny charakter, nie została zmieniona po okresie Donalda Tuska i jest obarczona wszystkimi cechami charakterystycznymi dla rządów III RP. Ta słabość jest oczywista – powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla „Sieci” szef MON Antoni Macierewicz.

Pytany o to, czy BBN „wie wszystko”, jeśli chodzi o to, co dzieje się w polskiej armii, Macierewicz odpowiedział, że „BBN nie ma takich możliwości zarówno ze względu na szczupłość kadry, jak i ze względu na szczególny charakter tej kadry, która po okresie Donalda Tuska ciągle jeszcze nie została zmieniona i jest obarczona wszystkimi cechami charakterystycznymi dla rządów III RP”. 

– Ta słabość jest oczywista – podkreślił. Odnosząc się do sprawy gen. Jarosława Kraszewskiego, Macierewicz stwierdził, że „sam pan minister Soloch zgodnie z prawdą stwierdził w komunikacie opublikowanym w sierpniu tego roku, że wielokrotnie wskazywałem panu prezydentowi na nieprawidłowości, jakie mają miejsce w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego”. 

– Moje informacje, mimo że bardzo precyzyjne, zostały źle zinterpretowane i źle przyjęte. Teraz wbrew faktom próbuje się twierdzić, że nie ostrzegałem przed zagrożeniami. Przekazałem zwierzchnikowi sił zbrojnych informacje związane z potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Niestety, do chwili obecnej z informacji tych nie zostały wyciągnięte stosowne wnioski – ocenił minister.

Źródło: "Sieci"

Komentarze

Zobacz także

Taki poród zdarza się raz na 80 tysięcy przypadków! Niesamowite zdjęcie podbija internet

Redakcja malydziennik

„Zostałam zgwalcona, wszędzie słyszałam aborcja, aborcja, aborcja. Urodziłam. Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie”

Redakcja malydziennik

Przerażające. Każdego tygodnia dwoje dzieci umiera tam z głodu

Redakcja malydziennik
Ładuję....