ARCHIWUM

Macierewicz do amerykańskich żołnierzy: Dzień dobry!

Dziś jest dzień, o którym trafnie można powiedzieć po polsku: dzień dobry – podkreślił szef MON Antoni Macierewicz podczas sobotniej uroczystości powitania wojsk USA w Żaganiu (woj. lubuskie). Żołnierze amerykańcy przybyli do Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

"Dziś jest dzień, o którym trafnie można powiedzieć po polsku: dzień dobry. To dzień, w którym nadzieje się ziściły, ale trzeba pamiętać, że były one okupione ciężką pracą i wielkim wysiłkiem" – mówił Macierewicz. 

 

Minister przywołał słowa nieżyjącego byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które padły w 2008 roku w Tbilisi – stolicy Gruzji, napadniętej wówczas przez Rosję. "(Lech Kaczyński) ostrzegał – jeżeli teraz się nie przeciwstawimy tej agresji, to później przyjdzie kolej na Ukrainę, a później na państwa bałtyckie, a następnie być może i na mój kraj, mój naród i całą Europę" – mówił szef MON.

 

"I niestety nie trzeba było czekać długo, by te słowa, wynikające z wielkiej znajomości historii, z wielkiej znajomości zagrożeń, rzeczywiście się sprawdziły" – dodał. "W 2010 roku śmierć poniósł prezydent Kaczyński i duża część polskiej elity niepodległościowej, później przyszła agresja na Ukrainę, później (…) ataki cybernetyczne i polityczne na państwa bałtyckie" – przypomniał szef MON.

 

I dlatego – przekonywał – żołnierze USA są obecnie w Polsce. (PAP)

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

UWAŻAJ! Jeśli słuchasz techno możesz zostać zaatakowany przez szatana!

Redakcja malydziennik

Włoski filozof, ateista ostro atakuje papieża Franciszka. „On nienawidzi Zachodu (…) chce go zniszczyć”

Redakcja malydziennik

Już od jutra mocna walka z nieuczciwymi praktykami handlowymi

Redakcja malydziennik
Ładuję....