POLITYKA

Machina ruszyła. Komisja Europejska spełnia swoje groźby wobec Polski

Komisja Europejska formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców.

"Komisja wszczęła dziś postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec Polski, Republiki Czeskiej i Węgier. Powodem jest niewywiązywanie się tych państw z obowiązków ciążących na nich (…) w sprawie relokacji" – poinformowała KE.

 

Według KE, pomimo ponawianych wezwań do działania, trzy państwa nadal nie wywiązały się ze swoich obowiązków prawnych. "Wykazały też brak poszanowania dla swoich zobowiązań wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich" – uważa KE.

 

W środę KE opublikowała pakiet decyzji dotyczący naruszeń prawa unijnego przez państwa członkowskie. KE wezwała Polskę, Czechy i Węgry do usunięcia uchybienia, czyli do rozpoczęcia relokacji. O wszczęciu takiego postępowania poinformował we wtorek w Strasburgu unijny komisarz ds. migracji Dimitris Awramopulos. Apelował o przemyślenie stanowiska przez te państwa i okazanie solidarności. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To są prawdziwi chrześcijanie! Pomimo dyskryminacji modlą się za ofiary, pomagają i przekazują krew

Redakcja malydziennik

„Corona Mariae” – przyjdź 23 września na niesamowity Różaniec do Niepokalanowa!

Redakcja malydziennik

Cejrowski wyciąga broń na wizji. ZOBACZ co robi!

Ładuję....