WYDARZENIA

Ludzie zwierzętom nierówni. Według Gazety Wyborczej…

Gazeta Wyborcza opublikowała wywiad z Dawidem Chalimoniukiem, który fotografuje zwierzęta jadące na rzeź. Wywiad zaczyna się dialogiem: „Masakra. Trudno na te zdjęcia patrzeć. „”– Masakra to są te transporty, a nie moje zdjęcia. Zdjęcia przedstawiają tylko rzeczywistość. Rzeczywistość, której większość z nas woli nie widzieć, bo tak jest wygodniej.”

Gazeta chętnie przejmuje retorykę pana Dawida. Pyta o szczegóły operacji, reakcje pozostałych ludzi na transport zwierząt oraz pracę reportera. Na stronie można nawet znaleźć krwawe fotografie zwierząt, które odniosły rany podczas transportu.

 

Czego brakuje w wywiadzie Wyborczej? Brakuje powątpiewania w prawdziwość zdjęć, brakuje zamazywania ich sedna, brakuje nazywania osób, które walczą o czyjeś prawa, fanatykami. Brakuje tego wszystkiego, co ta sama gazeta pisze o wystawach, bilbordach i pikietach antyaborcyjnych.

 

Można się spodziewać, że za chwilę Gazeta Wyborcza po raz kolejny opublikuje informację o jednym z bilbordów lub pikiecie organizowanej przez Fundację Pro – Prawo do życia. Bilbord oczywiście zostanie zapikselowany – po co ktoś z czytelników miałby się przejąć losem nienarodzonego, skoro może się przejąć odłamanym rogiem krowy? Prawdziwość zdjęcia zostanie tradycyjnie podważona, mimo że na stronie abortionno.com znajduje się potwierdzenie jego autentyczności.

 

Wiernym czytelnikom Gazety Wyborczej pozostanie wrażenie, które opisał jeden z ochroniarzy szarpiących naszych wolontariuszy pod Galerią Bałtycką w Gdańsku: porządni ludzie walczą o prawa zwierząt. O prawa dzieci już nie.

 

Artykuł pochodzi ze strony stopabocji.pl

Źródło: stopaborcji.pl

Komentarze

Zobacz także

Afera drożdźówkowa w Polsce to nic. Tam nawet kanapek nie wolno przynosić do szkoły!

Uciekające kurczaki: pragnienie wolności. Drób opanował drogi w promieniu 7 km, policja ostrzega przed utrudnieniami

Redakcja malydziennik

To jest po prostu nieludzkie! Zamiast pomóc wydostać się z płonącej awionetki, nagrywali film!

Redakcja malydziennik
Ładuję....