RELIGIA

„Ludzie niebawem nie będą potrzebowali Boga”. Ależ ten Dan Brown jest NAIWNY

Ludzie niebawem zrozumieją, że nie potrzebują Boga – zapowiedział autor „Kodu DaVinci”. Dan Brown wystąpił ze swoim przesłaniem podczas targów książki we Frankfurcie.

Ateista, autor kontrowersyjnej książki, powiedział, że już niebawem ludzie zrozumieją, że Bóg nie jest im do niczego potrzebny. „Czy naprawdę jesteśmy tak naiwni, by wierzyć, że bogowie, w których dziś wierzymy, przetrwają jeszcze sto lat?” 

 

Czas najwyższy – mówił dalej Brown – by ludzie zrozumieli, że tak naprawdę niewiele dzieli chrześcijaństwo, Islam i judaizm. „Te religie są dużo bardziej podobne niż różne. Niebawem zaczniemy odnajdować nasze duchowe doświadczenia poprzez wzajemne połączenia" – przekonywał Dan Brown. Dodał, że niebawem będziemy świadkami powstania jakiejś globalnej formy świadomości, która stanie się naszym bogiem. 

 

Całkowicie zniknie – zapowiada autor „Kodu DaVinci” – potrzeba „zewnętrznego” Boga, który siedzi gdzieś na górze i osądza ludzi. 

 

Oj, żeby się Dan Brown nie zdziwił.

Źródło: hellochristian.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Dziś wspomnienie wielkiego świętego, Augustyna. Nie zgadniesz, kim jeszcze był!

Redakcja malydziennik

Mocne słowa rozwiedzionej konwertytki na katolicyzm: Jeśli mąż może rozwieść się z żoną, to Chrystus może porzucić Kościół!

Redakcja malydziennik

Episkopat News świętuje urodziny arcybiskupa Paetza. A co z jego ofiarami? Kto o nich jeszcze pamięta?

Ładuję....