POLITYKA

Ludzi rzucało na boki, wszędzie krew. Horror na pokładzie podczas lotu do Tajlandii. Wszystko przez…

27 osób, głównie obywateli Rosji, doznało różnego rodzaju urazów i złamań w trakcie lotu do Bangkoku, gdy samolot pasażerski wpadł w strefę tzw. turbulencji bezchmurnego nieba – zjawiska, przed którym nie są w stanie przestrzec przyrządy meteorologiczne.

Do incydentu doszło w poniedziałek w trakcie rejsu Moskwa-Bangkok, na 40 minut przed lądowaniem. "Nieoczekiwanie znaleźliśmy się w strefie turbulencji. Była na tyle silna, że ludzi rzucało z boku na bok, wszędzie krew, ludzie ze złamanymi kośćmi, nosami, złamaniami otwartymi, dzieci z urazami głowy" – opisał sytuację jeden z pasażerów na portalu społecznościowym Instagram.

 

Poszkodowani – 24 Rosjan i trzech obywateli Tajlandii – trafili do szpitala w Bangkoku. Ci z lżejszymi obrażeniami już opuścili szpital, ale wciąż hospitalizowanych jest 12 osób i trwają operacje – poinformowała ambasada Rosji w Bangkoku.

 

Linie Aerofłot podały w komunikacie, że w trakcie rejsu wystąpiła turbulencja bezchmurnego nieba. "Jej cechą szczególną jest to, że pojawia się ona nie wśród chmur, a w bezchmurnym niebie o dobrej widoczności, gdzie radary meteorologiczne nie mogą wykryć jej nadejścia. W konsekwencji załoga nie może uprzedzić pasażerów o tym, że należy wrócić na swoje miejsca" – oświadczył przewoźnik.

 

Źródło cytowane przez agencję TASS powiedziało, że samolot został podrzucony do góry o 100-200 metrów i pasażerowie, którzy nie byli przypięci pasami, wypadali w przejście pomiędzy fotelami.

 

Na nagraniu wideo opublikowanym przez pasażera widać liczne przedmioty wyrzucone z dużą siłą, leżące w korytarzu pomiędzy rzędami foteli.

 

Na pokładzie Boeinga 777 było 313 pasażerów. Samolot wylądował na lotnisku w Bangkoku bez problemów, sama maszyna nie została uszkodzona i nikt z załogi nie ucierpiał. Później samolot rozpoczął lot powrotny do Moskwy.

 

Jak głosi komunikat Aerofłotu, co roku odnotowywanych jest około 750 przypadków turbulencji bezchmurnego nieba.

 

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Amerykanie znają już wyniki wyborów we Francji. BARDZO MOCNY KOMENTARZ TRUMPA!!!

Redakcja malydziennik

Lans na Kaczyńskim. To oni spalili kukłę szefa PiS

Redakcja malydziennik

Przyszłość Kalifatu Niemiec. Muzułmanin bardziej niemiecki niż prawicowiec!

Redakcja malydziennik
Ładuję....