ARCHIWUM

Łódzka radna prowokuje antymuzułmańskie reakcje: "I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby?" Właśnie zaczęła chodzić w hidżabie

Urszula Niziołek-Janiak, radna miasta Łodzi, wpadła na pomysł założenia tradycyjnej muzułmańskiej chustki zasłaniającej szyję i włosy. Do czego prowokuje?

Łódzka radna obecnie jest niezrzeszona, jednak do lutego 2017 roku należała do Platformy Obywatelskiej. W poniedziałek na swojego Facebooka wstawiła zdjęcie w chuście. "I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby? A może moje wegetariańskie dziecko będzie musiało dostać schabowego w przedszkolu?" – napisała na swoim profilu.

 

Post został otagowany #Polkawchuście. Wszystko przez antymuzułmańskie reakcje, które przytrafiły się grupie muzułmanów w Polsce. Policja nie reagowała na ich zgłoszenia o nietolerancji, na to, że jedna z uczestniczek została opluta. Jedna z dziewczyn w hidżabie została oblana wodą i krzyczano w jej stronę "wynocha!".

 

Takich niedopuszczalnych zachowań doświadczyli muzułmańscy uczniowie z berlińskiej szkoły. W ramach poparcia i protestu łódzka radna postanowiła przywdziać hidżab. Czy to pomoże? Raczej nie, ale na akcję od wczoraj zaareagowała już astronomiczna liczba kobiet – konkretnie 4 (cztery).

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Młodzi nie mają kontaktu z Kościołem. Zaledwie… procent młodzieży regularnie praktykuje!

Redakcja malydziennik

Niemcy będą oszczędzać na POLSKICH dzieciach

Redakcja malydziennik

Barcelona: Kościół przed „nielegalnym” referendum

Redakcja malydziennik
Ładuję....