CYWILIZACJA

Lista najbardziej zakorkowanych miast świata! Zobacz jakie polskie miasto się załapało

Specjaliści z RegTransfers wykorzystując dane z 2016 Inrix Global Scorecard sporządzili listę najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Jedno z polskich miast załapało się do rankingu 10 najbardziej zakorkowanych na świecie.

Na ostatniej 10 pozycji znajduje się Miami. Okazuje się , że miasto, które wszyscy kojarzą ze słonecznymi plażami i pięknymi palmami, jest także bardzo zakorkowane. Kierowcy średnio spędzają tam 64,9 godziny w korkach w skali roku. Następnym miastem jest Paryż, gdzie kierowcy tkwią w korkach 65,3 godziny.

 

Ósme miejsce zajęła Atlanta z wynikiem 70,8, a siódme – Londyn (73,4 godziny). Wyżej uplasowały się Sao Paulo (77,2 godzin), a także stolica Kolumbii – Bogota (79,8 godziny). Trzecie miejsce na podium zajęło San Francisco (89,4 godziny), za Moskwą (91,4 godziny) i… Los Angeles (104,1 godziny).

 

Jeśli uwzględni się raport TomTom, rezultaty są jedna inne! W światowym zestawieniu wygrywa Meksyk. Mieszkańcy tego miasta spędzają w korkach średnio 227 godzin w roku! Wysoko uplasowała się także Łódź – polskie miasto wygrało w kategorii najbardziej zakorkowanej miejscowości w całej Europie z wynikiem 178 godzin! 

Źródło: radiozet.pl

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL w OŁAWIE! 5-latek przyniósł do przedszkola NARKOTYKI. Ukradł je…

Adam Gaafar

Francja delegalizuje bractwa muzułmańskie

Redakcja malydziennik

Śmiertelne połączenie. Nie zgadniesz, czego nie można mieszać

Redakcja malydziennik
Ładuję....