ARCHIWUM

Lider jest tylko jeden. Andrzej Duda deklasuje potencjalnych rywali

Jaki byłby wynik I tury wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się nie za cztery lata, ale w najbliższym czasie? IPSOS dla OkO.press to sprawdził. Okazuje się, że Polacy wybraliby znów Andrzeja Dudę.

Badani mieli do wyboru ośmiu kandydatów: Andrzeja Dudę, Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Pawła Kukiza, Ryszarda Petru, Grzegorza Schetynę, Roberta Biedronia i Adriana Zandberga. 

Sondażową pierwszą turę zdecydowanie wygrywa AndrzejDuda, który zdobył dwukrotnie więcej głosów niż Donald Tusk. Prezydent, według badanych, z szefem Rady Europejskiej wygrałby pewnie także w II turze. Na trzecim miejscu znalazł się Robert Biedroń ex aequo z Pawłem Kukizem. Prezydenta Słupska, który nie bierze udziału w krajowej polityce poparli głównie wyborcy młodsi i z wyższym wykształceniem oraz mieszkańcy największych miast. Na Kukiza zagłosowaliby najmłodsi – osoby w wieku od 18 do 24 lat

Sondaż IPSOS dla OKO.press, przeprowadzono przed świętami, na reprezentatywnej, 1003-osobowej grupie metodą wywiadu telefonicznego. 

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Żydzi protestują. Nie chcą polskiego

Redakcja malydziennik

Ewangelikalni i zielonoświątkowi chrześcijanie najczęściej oddają życie dla Chrystusa

Redakcja malydziennik

Zetrzeć głowę masonerii. Z kim naprawdę walczył o. Kolbe?

Redakcja malydziennik
Ładuję....