WYDARZENIA

Liczba ofiar ciągle rośnie. 60, o których mówiono wcześniej, dawno są już nieaktualne. Cierpią głównie kobiety i DZIECI

W wyniku osunięcia się śmieci na wysypisku pod Addis Abebą śmierć poniosło wielu ludzi. Przeszukiwanie śmieci stanowi dla nich częstokroć jedyną formę pracy. Są w nią zaangażowane głównie kobiety i dzieci.

Ponad 110 osób, w większości kobiet i dzieci, poniosło śmierć w wyniku osunięcia się odpadów z wielkiego wysypiska śmieci na peryferiach stolicy Etiopii Addis Abeby. Wokół niego powstała dzielnica slumsów, gdzie mieszkają ludzie, którzy przeszukują śmieci, by odzyskać to, co nadaje się do użycia. O tragedii mówi w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Giacomo Spigarelli, odpowiedzialny z ramienia Międzynarodowego Wolontariatu do spraw Rozwoju za projekty pomocowe dla Etiopii.

 

„To przede wszystkim kobiety i dzieci zajmują się przeszukiwaniem odpadów. Niestety w czasie osunięcia także matki z maleńkimi dziećmi, dopiero co urodzonymi, były w tym rejonie i straciły życie ze wszystkimi, którzy tam poszli, aby odnaleźć inną mamę z noworodkiem. Została ona zasypana śmieciami razem z siedmioma osobami szukającymi maleństwa. Rozmiary tragedii są ogromne, także dlatego, że niestety ci, który zostali nią dotknięci, to znowu najbardziej bezbronni: dzieci i kobiety”.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

POSŁUCHAJ jak Elvis Presley śpiewa o … Maryi, Matce Jezusa!

Redakcja malydziennik

Straszne odkrycie. Zwłoki niemowlaka znalezione w skrzynce na listy! Leżały tam aż 5 lat

Adam Gaafar

Zawalił się most, samochody wpadły do rzeki! Dwie osoby… [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....