RELIGIA

Liberalny kardynał zachęca niemieckich biskupów: szybko, póki jest Franciszek, zmieniajcie dyscyplinę

O szybką liberalizacje dyscypliny kościelnej prosił niemieckich biskupów jeden z najbardziej liberalnych kardynałów Karl Lehmann. Skąd ten pośpiech? Chodzi o to, by zmienić ją dopóki Franciszek jest papieżem.

W wywiadzie dla niemieckiego portalu internetowego Katolisch.de kardynał Lehmann naciska na biskupów, by ci skorzystali z „wolności przyznanej im przez papieża” i szybciej liberalizowali dyscyplinę.

 

– Franciszek chce od nas odkrywania nowych ścieżek. Czasem nie warto czekać aż wielki tankowiec zmieni kurs – przekonuje emerytowany już kardynał. Porównanie to ma sugerować, że Kuria Rzymska jest zbyt powolna w wyznaczaniu zmian i że niemieccy biskupi powinni ich dokonywać szybciej. Uwagi te odnoszą się, rzecz jasna, do kwestii udzielania komunii osobom rozwiedzionym w ponownych zwąizkach.

 

Kard. Lehmann jest znany ze swoich liberalnych poglądów. Od dawna wspierał on udzielanie rozwiedzionym katolikom w nowych związkach komunii świętej, a także opowiadał się za wydawaniem przez katolickie poradnie dokumentów koniecznych do zabicia dzieci nienarodzonych. Nieoficjalnie uważa się, że był on także członkiem grupy kardynałów, która od dawna próbowała wybrać kard. Jorge Bergoglio na papieża. 

Źródło: Life Site News

Komentarze

Zobacz także

Włoski filozof, ateista ostro atakuje papieża Franciszka. „On nienawidzi Zachodu (…) chce go zniszczyć”

Papież przypomina, że czasem trzeba znieważać parafian. «Niektórzy z was to plemię żmijowe i jest wśród was wielu cudzołożników»

Redakcja malydziennik

Jezus umarł na Krzyżu za reżysera „Klątwy” Olivera Frljića. A my jesteśmy posłani, by jemu i aktorom o tym powiedzieć

Redakcja malydziennik
Ładuję....