CYWILIZACJA

Libańczyk ZMASAKROWAŁ imigracyjną politykę UE! Zobacz, co należy robić, żeby naprawdę pomóc

Ks. Paul Karam pracujący w Libii jasno powiedział, że są dużo lepsze metody radzenia i realnego pomagania uchodźcom. Wie to najlepiej, bo Libia jest krajem, który przyjął naprawdę wielu imigrantów.

Aby stawić czoła problemowi migracji, należy zakończyć wojnę w Syrii i położyć kres wielu innym konfliktom zbrojnym na świecie. Lecz do osiągnięcia tego potrzeba autentycznego pragnienia pokoju, silniejszego od ideologii, kalkulacji politycznych i międzynarodowych interesów ekonomicznych – powiedział agencji Asia News dyrektor libańskiej Caritas. Ks. Paul Karam przypomniał, że jego ojczyzna jest krajem, który w stosunku do liczby mieszkańców przyjął najwięcej uchodźców. Niesie to ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Ludzie stają się coraz biedniejsi, 28 procent Libańczyków zostało bez pracy, wielu z nich szuka lepszego życia, emigrując z kraju.

 

Tamtejszy Kościół lokalny stara się wpierać małymi projektami  przedsiębiorstwa lokalne, gdyż ważną rzeczą jest, aby ludzie pozostawali u siebie, a nie wyjeżdżali.

 

Dodajmy, iż według danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w roku 2016 liczba migrantów na świecie przekroczyła 65 milionów, o 300 tys. więcej niż rok wcześniej. Kraje, w których najwięcej osób musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania, to Syria, Afganistan i Irak.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Oto 6 największych kłamstw przemysłu spożywczego. ZOBACZ!

Tragedia w Kołobrzegu. Nie żyją…

Adam Gaafar

Spalili ich żywcem i zrobili z tego film! Kolejne ofiary ISIS

Redakcja malydziennik
Ładuję....