WYDARZENIA

Libańczyk ZMASAKROWAŁ imigracyjną politykę UE! Zobacz, co należy robić, żeby naprawdę pomóc

Ks. Paul Karam pracujący w Libii jasno powiedział, że są dużo lepsze metody radzenia i realnego pomagania uchodźcom. Wie to najlepiej, bo Libia jest krajem, który przyjął naprawdę wielu imigrantów.

Aby stawić czoła problemowi migracji, należy zakończyć wojnę w Syrii i położyć kres wielu innym konfliktom zbrojnym na świecie. Lecz do osiągnięcia tego potrzeba autentycznego pragnienia pokoju, silniejszego od ideologii, kalkulacji politycznych i międzynarodowych interesów ekonomicznych – powiedział agencji Asia News dyrektor libańskiej Caritas. Ks. Paul Karam przypomniał, że jego ojczyzna jest krajem, który w stosunku do liczby mieszkańców przyjął najwięcej uchodźców. Niesie to ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Ludzie stają się coraz biedniejsi, 28 procent Libańczyków zostało bez pracy, wielu z nich szuka lepszego życia, emigrując z kraju.

 

Tamtejszy Kościół lokalny stara się wpierać małymi projektami  przedsiębiorstwa lokalne, gdyż ważną rzeczą jest, aby ludzie pozostawali u siebie, a nie wyjeżdżali.

 

Dodajmy, iż według danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w roku 2016 liczba migrantów na świecie przekroczyła 65 milionów, o 300 tys. więcej niż rok wcześniej. Kraje, w których najwięcej osób musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania, to Syria, Afganistan i Irak.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Lekarz to nie końcówka długopisu. I też ma sumienie, którego łamać nie wolno

Rodziny dziś pokazały siłę!

Redakcja malydziennik

Marcin i Angelika Klis to Polacy, którzy zginęli w Manchestrze. Osierocili dwoje dzieci

Ładuję....