POLITYKA

Lewactwo pogubiło się całkowicie: za rok do miasta wjedziemy tylko STARYMI samochodami. Nowe pójdą w odstawkę

Nagłówek jest jak najbardziej zgodny z treścią artykułu, nie pomyliliście się. Pewna stolica europejska od 2019 roku planuje zakazać wjazdu samochodom diesla zarejestrowanym po 1 stycznia 2019 roku. Te zarejestrowane wcześniej nadal będą mogły korzystać z miejskich ulic.

Propozycję przedstawił burmistrz Kopenhagi, Frank Jensen. Stolica Danii chce podnieść jakość powietrza w mieście i dlatego władze będą postulowały zakaz jazdy samochodami napędzanymi silnikami diesla. Jensen uważa, że zmiana jest niezbędna.

 

Według badań każdego roku w Kopenhadze umiera 80 osób w skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Potrzeba ochrony zdrowia mieszkańców jest więc jak najbardziej racjonalna, ale czy postulowane zmiany takie są?

 

Otóż w Kopenhadze nie będą mogły jeździć tylko diesle zarejestrowane po 1 stycznia 2019 roku. Te wyprodukowane i sprawdzone wcześniej nie będą miały żadnych przeszkód – a to właśnie stare, zdezelowane silniki wpływają na powietrze najbardziej. Może są już tak stare, że właściciele nie zauważyliby zmiany i nadal z nich korzystali…

 

Regulacja wymaga zmian w prawie – wkrótce trafią pod obrady parlamentu. Póki co, Jensen podnosi mandaty za jazdę dieslami do 300€.

Źródło: thelocal.dk

Komentarze

Zobacz także

To już przesada! Aktywiści LGBT sprofanowali wizerunek MATKI BOŻEJ!

Adam Gaafar

Czyżby WOJNA? Amerykańskie bombowce nad Koreą Północną!

Apteki dla aptekarzy! Oto nowy pomysł ministra Radziwiłła. ZOBACZ!

Ładuję....