ARCHIWUM

Lekcja dla muzułmanek w TV: Zamaskuj siniaki od męża

Naukę „kamuflażu śladów przemocy domowej” zafundowała swoim widzą marokańska telewizja. Kobiety rad nie doceniły i żądały przeprosin.

W czasie programu śniadaniowego "Sabahiyat" emitowanego w marokańskiej telewizji państwowej 2M pokazano nietypowy poradnik dla kobiet. Uśmiechnięta makijażystka pokazywała, jak za pomocą kosmetyków ukryć pobitą twarz.

 

W roli modelki wystąpiła kobieta ucharakteryzowana na ofiarę przemocy domowej. Miała opuchniętą twarz i sztuczne sińce na twarzy. „Mamy nadzieję, że te triki pielęgnacyjne pomogą wam w radzeniu sobie z codziennym życiem” – powiedziała gospodarz programu na zakończenie pokazu.

 

Odpowiedź na program była natychmiastowa. Setki kobiet podpisało petycję, w której domagają się przeprosin i ukarania telewizji. Po fali niezadowolenia, która przetoczyła się przez Maroko, a potem w zachodnich mediach, kanał 2M usunął nagranie z poradą ze swojej strony internetowej.

 

Kanał 2M na swojej stronie na Facebooku zamieścił oświadczenie, w którym szefostwo stacji odcina się od programu. "Kierownictwo uważa, że program ten jest całkowicie niestosowny i jest wynikiem błędu redakcji w stosunku do wrażliwości i powagi problemu przemocy wobec kobiet" – napisano. Wobec autorów „poradnika” mają zostać wyciągnięte konsekwencje. 

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

Brigitte Bardot przebija wszystkich! Według niej Marine le Pen to… współczesna… BĘDZIECIE ZASKOCZENI!

Redakcja malydziennik

Co TVP zrobiło z orędziem Grodzkiego?! „Nie emitowali go na żywo”.

K.D.

Wiesz, jaka kara grozi Michałowi Tuskowi za kłamstwo? Najprawdopodobniej trafi…

Redakcja malydziennik
Ładuję....