POLITYKA

Lekarze potwierdzają: obrażenia Premier Szydło nie wymagały interwencji chirurgicznej

Zespół Medyczny Wojskowego Instytutu Medycznego zajmujący się rekonwalescencją Beaty Szydło wydał specjalne oświadczenie.

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, gen dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, stwierdził, że charakterystyka odniesionych obrażeń, a także postępy w leczeniu i rehabilitacji dają perspektywę szybkiego powrotu do zdrowia Beaty Szydło.

 

"Na podstawie wniosków wynikających z obserwacji, analizy wyników badań wstępnych i kontrolnych stwierdzamy: Obrażenia odniesione przez premier Beatę Szydło w efekcie wypadku komunikacyjnego w dn. 10 lutego 2017 r. nie wymagały podejmowania działań wykraczających poza standardowe procedury stosowane w przypadku uczestników zdarzeń drogowych. Nie wymagały więc interwencji chirurgicznej, ani żadnych innych zabiegów inwazyjnych."

 

"W dniu dzisiejszym, po kilkudniowej hospitalizacji dającej możliwość obserwacji, diagnostyki oraz wdrożenia leczenia zachowawczego, lekarze potwierdzili postępującą stabilizację stanu zdrowia pani Premier. Standardowym postępowaniem wobec osób uczestniczących w wypadkach drogowych jest wdrożenie procesu rehabilitacyjnego ułatwiającego rekonwalescencję. Już w weekend rozpoczęto zabiegi rehabilitacyjne z czynnym udziałem Pacjentki, które wraz z dalszym leczeniem zachowawczym będą kontynuowane przez kilka najbliższych dni. Charakter obrażeń oraz uzyskiwany postęp w leczeniu i rehabilitacji rokują na szybki powrót pani Premier do zdrowia."

 

Także w dniu dzisiejszym rzecznik rządu Rafał Bochenek zapewnił, że Premier może realizować obowiązki szefowej rządu. Przyznał również, że aby poznać szczegóły piątkowego wypadku musimy jeszcze poczekać. W jego wyniku został poszkodowany także kierowca i funkcjonariusz BOR – obaj są hospitalizowani w Warszawie.

 

Jak informowaliśmy już wcześniej, policja i prokuratura oskarżają o spowodowanie wypadku drogowego 21-letniego kierowcę prowadzącego pojazd, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rządowemu samochodowi. Jego ponowne przesłuchanie ma nastąpić jutro.

 

Źródło: WIM, KPRM

Komentarze

Zobacz także

Czyszczenie Polski trwa! CBŚP zlikwidowała magazyn narkotyków

Redakcja malydziennik

SUKCES POLSKI! Szóste miejsce Polaków w ćwiczeniu cyberbepieczeństwa NATO

ROZPAD KONFEDERACJI. Odchodzą czołowi członkowie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....