CYWILIZACJA

Lekarze nie chcieli ratować jej dziecka! Uznali, że to…

Ta kobieta przeżyła tragedię. Teraz walczy o to, by inne matki nie musiały przechodzić tego co ona i patrzeć na śmierć dziecka, którego lekarze nie chcą ratować.

 23-letnia Carlie Underhill z Hereford w Anglii urodziła syna Kian-Johna w 22. tygodniu ciąży. Ponieważ dziecko urodziło się bardzo wcześnie, lekarze zakwalifikowali to jako poronienie i nie ratowali życia chłopca (granicą ratowania życia wcześniaka jest 24 tydzień)

 

Podczas ciąży lekarze odkryli, że łożysko u kobiety zaczęło się odklejać. Około 22 tygodnia dostała skurczy. Akcji porodowej nie udało się zatrzymać. 16 czerwca 2016 roku urodził się Kian-John. Ważył niewiele ponad 200 gram (7 uncji).

 

"Kiedy Kian-John się urodził się i okazało się, że żyje, byłam podekscytowana" – mówiła Underhill. "Tego nikt się nie spodziewał. Od razu pomyślałam, że to dla niego wielka szansa i zaraz lekarze mu pomogą".

 

Kobieta opowiadała, że widziała jak jej synek kopie i oddycha. Lekarze jednak powiedzieli jej, że to poronienie, w związku z czym żadnych działań podejmować nie będą. „Wtedy mój świat się zawalił” – opowiadała matka.

 

Młoda mama opowiadała także, że błagała pielęgniarki i położne, by pomogły jej synowi. Ale nic nie zrobiły, jedynie pozwoliły trzymać jej dziecko do czasu aż umrze.

 

"To takie frustrujące i smutne, czułam się taka bezradna" – mówiła. "Personel powinien pomóc każdemu, kto żyje i potrzebuje pomocy. Takie pozostawienie kogoś cierpiącego bez pomocy jest po prostu nieludzkie".

 

Po wyjściu ze szpitala Underhill musiała odbyć bardzo poważną rozmowę z 4-letnią córką, która z utęsknieniem czekała na brata: "Córka była wstrząśnięta. Straciła swojego małego braciszka” – powiedziała Underhill.

 

Zdaniem Underhill lekarze przynajmniej powinni ratować jej dziecko. Nie ma oczywiście gwarancji, że jej syn by przeżył, ale zostałby potraktowany godnie. „On żył i walczył. A teraz ja walczę o zmianę przepisów, tak by żadna matka nie musiała przechodzić przez to, co ja”.

 

 

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

Feministki UBOGACONE KULTUROWO przez muzułmanów! Zobacz nagranie!

Redakcja malydziennik

Syryjscy uchodźcy nazwali swoje dziecko… Angela Merkel. Zresztą nie oni jedyni.

Redakcja malydziennik

Dostał naganę, bo poszedł na Mszę… To jest naprawdę chore!

Redakcja malydziennik
Ładuję....