WYDARZENIA

Lekarze nie chcą ratować samobójców! Odpowiedź szokuje!

Zamieszanie moralne, do jakiego doprowadziło nowe prawo jest naprawdę szokujące. W Kanadzie, za sprawą eutanazyjnego prawa wielu lekarzy nie chce ratować samobójców.

To już nowe zjawisko w Kanadzie. Jak podaje „National Post” w Kanadzie wielu lekarzy uważa, że nie powinno ratować samobójców. Dlaczego? Bowiem, ich zdaniem, jeśli chcieli oni popełnić samobójstwo, czy zakończyć życie, to nie należy im w tym przeszkadzać. Powodem miało być eutanazyjne prawo, którzy lekarze zinterpretowali, jako konieczność zaprzestania ratowania życia w takich sytuacjach.

 

W wydawanym w  Quebecu biuletynie etycznym podano, że w prowincji tej w ubiegłym roku w kilku szpitalach doszło do sytuacji, że nie uratowano samobójców, choć było to stosunkowo proste, bowiem lekarze uznali, że skoro chcieli oni umrzeć, to ich obowiązkiem jest im na to pozwolić.  

 

Jak podkreślają autorzy tekstu w biuletynie był to jednak błąd, bowiem w takiej sytuacji lekarze – nawet tam, gdzie pozwala im się na zabijanie innych pacjentów – powinni ratować chorych. Tyle, że i to również podkreślają, nie zmienia to faktu, że wielu tego nie robi. Właśnie z powodu owej ustawy.

Źródło: BioEdge.org

Komentarze

Zobacz także

Złapali ją na gorącym uczynku! Próbowała spuścić noworodka w toalecie

Redakcja malydziennik

Zobacz ile Polaków było molestowanych seksualnie w pracy czy szkole! Szokujące dane!

Katastrofa na Ziemi. W naszą planetę uderzy BURZA SŁONECZNA!

Ładuję....