POLITYKA

Lekarz, który zaoferował kurację Charliemu, ocalił życie tego dziecka! "Charlie Gard jest istotą ludzką zasługującą na szansę, aby przeżyć"

Art Estopinan, ojciec 6-letniego chłopca, który został poddany tej samej terapii, która została zaproponowana Charliemu Gardowi mówi jasno: "Jakie macie prawo, aby bawić się w Boga?"

Coraz więcej osób naciska w sprawie Charliego Garda – modli się w jego intencji Franciszek, a Donald Trump oferuje pomoc. Amerykański szpital, w którym Charlie mógłby poddać się eksperymentalnej kuracji oferuje nawet refundację kosztów z tym związanych.

 

DailyMail.co.uk dotarło do Arta Estopinana, Amerykanina, którego syn cierpi na podobne schorzeń, co Charlie. Został poddany także tej samej kuracji, która miałaby być zaaplikowana Brytyjczykowi. W 2011 roku Art Junior mógł tylko poruszać oczami, teraz, gdy ma 6 lat – może poruszać rękami, palcami, stopami, ramionami i, wg słów ojca, jest "silnym i szczęśliwym chłopakiem".

 

"Lekarz w Stanach, ten który uratował mojego syna, ma zaplanowaną terapię dla Charliego. Zaufałem [lekarzowi] z życiem mojego syna, lekarz twierdzi, że dla Charliego jest nadzieja. Jeśli jest leczenie, które może mu pomóc, to zasługuje na szansę" – mówił Art Estopinan DailyMail.co.uk.

 

Problemem jest jednak wciąż brak pozwolenia londyńskiego szpitala na zabranie Charliego na terapię do USA.

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Duże polskie miasto upamiętniło nazistę?

Redakcja malydziennik

Już w poniedziałek Premier Szydło może zacząć pracę

Redakcja malydziennik

Putin stawia warunki Polsce ws. wspólnego dialogu

Redakcja malydziennik
Ładuję....