CYWILIZACJA

Łamiące serce oświadczenie rodziców Charliego Garda. Jest już za późno, żeby pomóc chłopcu…

„Słodkich snów, skarbie. Śpij, nasz piękny, mały chłopcze” – napisali w specjalnym oświadczeniu rodzice Charliego Garda. To koniec ich walki o prawo do życia i leczenia ich syna.

„Mama i tata kochają Cię bardzo, Charlie. I zawsze będzie nam przykro, że nie zdołaliśmy Cię ocalić” – napisali rodzice. Ich tekst jest jednak przepojony także wiarą w życie wieczne. „Jego serce i ciało wkrótce znikną, ale jego duch będzie żył na wieczność, a on sam będzie miał znaczenie dla innych ludzi w nadchodzących latach. Jako jego mama i tata jesteśmy tego pewni. My także wiele zawdzięczamy naszemu chłopcu. Postaramy się, żeby żaden rodzic nie musiał w przyszłości przechodzić przez to, co my przeszliśmy, i by następny Charlie otrzymał leczenie, jakie będzie mu potrzebne, zanim będzie za późno” – napisali Chris Gard i Connie Yates, rodzice chłopca.

 

W oświadczeniu podkreślają, że odstępują od dalszej walki o jego życie. Z badań wynika, że nie ma już szans na polepszenie stanu jego zdrowia. Ale wszystko rozbija się o to, że… leczenia nie zaczęto wcześniej. Brytyjscy lekarze uznali, że nie ma on szans, ale z analiz zarówno włoskich, jak i amerykańskich specjalistów wynika, że nie była to prawda. Charlie miał – zdaniem rodziców – szansę na leczenie i życie, ale postawa brytyjskich lekarzy, którzy najpierw nie zaczęli właściwego leczenia, a potem uparli się, by dziecko zabić zamiast leczyć i sędziów, którzy odebrali rodzicom prawo do przeniesienia dziecka do innej placówki, sprawiły, że ta szansa została dziecku odebrana. 

 

Rodzice chłopca proszą także o możliwość spokojnego pożegnania się z chłopcem i bycia z nim w nadchodzącym czasie. A my otoczmy ich modlitwą. Za Charliego – o życie wieczne dla niego; za jego rodziców – o nadzieję, a także o to, by ta walka nie poszła na marne, byśmy czegoś się z niej nauczyli.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl/LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Brawo! Chłopiec z zespołem Downa wygrał konkurs producenta żywności dla dzieci

Paliwo w Polsce droższe niż w Niemczech. Tego jeszcze nie było

Redakcja malydziennik

UWAGA! Chiny mają nową broń przeciwko USA!

Ładuję....