ARCHIWUM

Kwestia zespołu Downa została w tym kraju ostatecznie rozwiązana! Dane mówią same za siebie

Duńscy urzędnicy przekonują, że w żaden sposób nie próbują eliminować przed urodzeniem dzieci z zespołem Downa czy innymi niepełnosprawnościami. Trudno im jednak wierzyć, skoro liczby mówią same za siebie. W 2016 roku w tym kraju urodziło się zaledwie czworo dzieci, u których na etapie prenatalnym zdiagnozowano zespół Downa.

Duński ambasador w Irlandii Carsten Søndergaard bronił ustawodawstwa dotyczącego aborcji w Danii u w liście do komisji Oireachtas, która debatuje nad legalizacją aborcji w Irlandii, informuje „Irish Times”.

 

Obrońcy życia zarzucają Danii, że prowadzi taką politykę aborcyjną, która ma na celu ostateczne zlikwidowanie zespołu Downa w tym kraju do 2030 roku. Søndergaard odpowiedział, że to nie prawda, ponieważ w Danii rodzą się dzieci z zespołem Downa:  "W 2016 roku w Danii urodziło się czworo dzieci z takim rozpoznaniem prenatalnym, a 20 dzieci urodziło się z rozpoznaniem zespołu Downa po urodzeniu”. 

 

"Generalnie należy zauważyć, że polityką duńskich władz odpowiedzialnych za zdrowie nie jest wyeliminowanie zespołu Downa, ale ich obowiązkiem jest zapewnienie kobietom w ciąży możliwie najlepszej podstawy do podjęcia samodzielnej decyzji w sprawie jej ciąży" – przekonuje ambasador. 

 

W Danii aborcja jest legalne  do 12. tygodnia ciąży, ale kobiety mogą abortować nienarodzone dzieci, u których zdiagnozowano poważne zaburzenia fizyczne lub psychiczne, w tym zespół Downa, także znacznie  później.

 

W 2014 roku rząd duński zgłosił, że 98 procent nienarodzonych dzieci, u których stwierdzono pozytywny wynik zespołu Downa, zostało abortowanych.

Źródło: LifeNews.com/MałyDziennik

Komentarze

Zobacz także

Rosja już chwali Trumpa!

Redakcja malydziennik

Podpalenia, okaleczenia – to tylko wierzchołek góry lodowej. Chrześcijanie nawet w Europie nie mają spokoju. A wszystko przez…

Redakcja malydziennik

Czasem mam dość, ale decyzji o macierzyństwie nie żałuję. Wiesz dlaczego?

Redakcja malydziennik
Ładuję....