Jacek Kurski może przestać być prezesem TVP. Politycy PiS starają się namówić do takiego rozwiązania Jarosława Kaczyńskiego.

Pomysł usunięcia Kurskiego pojawił się po opublikowaniu przez Wiadomości w poniedziałek absurdalnego materiału na temat przyczyn zamachu na prezydenta Gdańska. W materiale przypomniano m.in. wypowiedzi polityków PO, w tym Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska w kontekście tragedii w Gdańsku. W zgodzie z najlepszymi szkołami propagandy powiązano ze sobą rozmaite materiały tak, aby odpowiedzialnością za tragedię obciążyć Tuska, Owsiaka i całą PO.

Ponadto cieniem na TVP rzuciły się także inne materiały manipulujące faktami i pełne agresywnych treści, które w istocie są manipulacjami.

W związku z powyższym w Warszawie późnym popołudniem pojawiły się nawet informacje, że los prezesa Kurskiego jest już w zasadzie przesądzony.

Niektórzy przedstawiciele PiS są jednak przekonani, że Jarosław Kaczyński nie zdecyduje się ostatecznie na taki krok. We wtorek o dymisję Jacka Kurskiego zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W piśmie do Kaczyńskiego TVP została nazwana „maszyną nienawiści”.

Pod rządami Kurskiego TVP notuje rekordowo niskie oglądalności oraz coraz niższy poziom programu. Przede wszystkim TVP stała się tubą propagandową rządu i pionierem w szerzeniu mowy nienawiści i manipulowaniu opinią publiczną.

Źródło: Rzeczpospolita

Fot. Wiadomości.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/owsiak-musi-odejsc-wzbudza-negatywne-emocje-opinia-poslanki/

Komentarze