ARCHIWUM

Kurski usunięty z TVP. Czy Kaczyńskiego stać na taką decyzję?

Jacek Kurski

Jacek Kurski może przestać być prezesem TVP. Politycy PiS starają się namówić do takiego rozwiązania Jarosława Kaczyńskiego.

Pomysł usunięcia Kurskiego pojawił się po opublikowaniu przez Wiadomości w poniedziałek absurdalnego materiału na temat przyczyn zamachu na prezydenta Gdańska. W materiale przypomniano m.in. wypowiedzi polityków PO, w tym Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska w kontekście tragedii w Gdańsku. W zgodzie z najlepszymi szkołami propagandy powiązano ze sobą rozmaite materiały tak, aby odpowiedzialnością za tragedię obciążyć Tuska, Owsiaka i całą PO.

Ponadto cieniem na TVP rzuciły się także inne materiały manipulujące faktami i pełne agresywnych treści, które w istocie są manipulacjami.

W związku z powyższym w Warszawie późnym popołudniem pojawiły się nawet informacje, że los prezesa Kurskiego jest już w zasadzie przesądzony.

Niektórzy przedstawiciele PiS są jednak przekonani, że Jarosław Kaczyński nie zdecyduje się ostatecznie na taki krok. We wtorek o dymisję Jacka Kurskiego zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W piśmie do Kaczyńskiego TVP została nazwana „maszyną nienawiści”.

Pod rządami Kurskiego TVP notuje rekordowo niskie oglądalności oraz coraz niższy poziom programu. Przede wszystkim TVP stała się tubą propagandową rządu i pionierem w szerzeniu mowy nienawiści i manipulowaniu opinią publiczną.

Źródło: Rzeczpospolita

Fot. Wiadomości.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/owsiak-musi-odejsc-wzbudza-negatywne-emocje-opinia-poslanki/

Komentarze

Zobacz także

Orban jest WIELKI! Nowym prawem wymiecie uczelnię Sorosa ze swojego kraju. POLKA niech Uczy się od ORBANA!

Redakcja malydziennik

Sytuacja w Polsce jest dużo LEPSZA – zarówno, gdy chodzi o politykę, jak i gospodarkę. Sprawdź sondaż

Redakcja malydziennik

„Nieraz przeważyła pewna przeciętność, płytkość i banalność" – papież wzywa, aby muzyka liturgiczna była znów PIĘKNĄ

Redakcja malydziennik
Ładuję....