ARCHIWUM

Kurialista spoza mediów nowym naczelnym „Gościa Niedzielnego”

Jest już decyzja. Nowym redaktorem naczelnym „Gościa Niedzielnego" został ks. dr Adam Pawlaszczyk, dotychczasowy oficjał Sądu Metropolitalnego (wcześniej także kanclerz kurii).

Ks. Pawlaszczyk nie jest szerzej znany jako człowiek mediów. Wiele wskazuje na to, że jak dotąd funkcjonował w świecie prawa kanonicznego i kurii. To nie jest zarzut, ale warto sobie uświadomić, że tygodnik, portal i inne pisma wymagają specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego zarządzania. A tego trzeba się nauczyć. Ks. Marek Gancarczyk to wiedział i umiał robić, czy będzie to umiał robić ks. Pawlaszczyk tego się dopiero dowiemy.

 

Już teraz wiemy jednak, że arcybiskup Wiktor Skworc uznał, że tygodnik jest jak budka z hot dogami, do której można wsadzić człowieka bez doświadczenia w mediach, za to mocno osadzonego w kurialnych klimatach. Życzę nowemu księdzu redaktorowi jak najlepiej, ale obawiam się (obym się mylił), że teraz pismo będzie się bardzo podobać w pałacu biskupim, ale to nie musi się przekładać na czytelnictwo.

 

Na koniec chciałbym zaś życzyć nowemu naczelnemu „GN” powodzenia w nowej pracy, a ks. Markowi Gancarczykowi i ks. Tomaszowi Jaklewiczowi podziękiwać za lata prowadzenia świetnego pisma, a także wiary, nadziei i miłości. Bóg jest Panem historii. Na szczęście. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

TOTALNA kompromitacja Stonogi! Sam się pobił w … celi!

Redakcja malydziennik

Pawłowicz w samo sedno o Petru i…

Redakcja malydziennik

Cenckiewicz odpowiada na zarzuty Wałęsy ws. samobójstwa jego syna… Z godnością

Redakcja malydziennik
Ładuję....