CYWILIZACJA

Kupujesz leki przez Internet? Uważaj, wiele z nich to FAŁSZYWKI

Z danych Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wynika, że połowa leków dostępnych za pośrednictwem internetu to produkty sfałszowane – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Służba Celno-Skarbowa informuje zaś, że wartość zatrzymanych podrobionych produktów leczniczych w 2016 r. była blisko czterokrotnie większa niż w 2015 r.

„Dziennik Gazeta Prawna” przestrzega przed zakupami leków w sieci. A te cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Tymczasem rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Paweł Trzciński, wskazuje na bardzo poważny problem:  „Nadal wiele osób wierzy, iż są w stanie organoleptycznie odróżnić produkt legalny od sfałszowanego”

 

Pół biedy, gdy ludzie spożywają mąkę w kapsułkach. Wtedy tracą tylko pieniądze. Gorzej, gdy sfałszowane leki naprawdę zawierają substancję czynną, ale gorszej jakości, w innej dawce lub zupełnie różną od wskazanej na opakowaniu – ostrzega "Dzienniik Gazeta Prawna". 

 

Z szacunków Naczelnej Rady Aptekarskiej wynika, że nawet 13 proc. hospitalizacji jest spowodowanych niewłaściwym przyjmowaniem leków. Organy państwa często są bezsilne.

 

Nawet gdy wiemy, że sklep internetowy zarejestrowany w wietnamskiej wiosce sprzedaje podrabiane leki klientom, niewiele możemy zrobić. Cała nadzieja w Służbie Celno-Skarbowej. Ale oczywiście nie jest ona w stanie wyłapać wszystkich przesyłek z fałszywkami – przyznaje Paweł Trzciński.

 

Z danych GIF wynika, że coraz częściej podrabia się produkty lecznicze o działaniu antykoncepcyjnym, a najczęściej fałszowane są specyfiki na odchudzanie i problemy z erekcją.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Myślisz, że KOSMICI nie istnieją? TO na pewno cię przekona, że jesteś w BŁĘDZIE! (FOTO)

Redakcja malydziennik

„Mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć USA i usiąść na jego ruinach”

Redakcja malydziennik

Czy jezuita o. Prusak broni lobby gejowskiego? Co na to zakon?

Redakcja malydziennik
Ładuję....