ARCHIWUM

Kultura żydowska w Polsce się odradza. I bardzo dobrze. ZOBACZ, kto się z tego cieszy

Ogromnie cieszy mnie to, że kultura żydowska w Polsce odradza się i że wspiera to tak wielu Polaków – mówił prezydent Andrzej Duda w piątek na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

"Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, od ’89 roku, obserwuję powrót na polską ziemię kultury żydowskiej, kiedy obserwuję jak ona się rozwija, jak z zainteresowaniem przyjmuje ją wielu ludzi mieszkających w Polsce, którzy wcześniej z racji tragedii historycznej, która spotkała naród żydowski i naród polski w okresie II wojny światowej poprzez Holokaust, kiedy kultura została zniszczona na naszej ziemi – jak ona tutaj wraca, jak wraca do swojej tradycji, do tych swoich korzeni (…) to muszę powiedzieć, że moje serce napawa się radością i dlatego się tak cieszę z dzisiejszego spotkania" – powiedział prezydent.

 

Zaznaczył że spotkanie ze społecznością żydowską odbywa się po raz 10 i zapoczątkował je prezydent Lech Kaczyński.

 

"Ogromnie cieszy mnie to, jak powiedziałem wcześniej, że kultura żydowska w Polsce się odradza. Ogromnie cieszy mnie również to, że wielu Polaków wspiera to odradzanie się kultury żydowskiej" – podkreślił prezydent.

 

W spotkaniu udział wzięli także m.in. pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Lesław Piszewski. (PAP)

 

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

W walce z ubóstwem nie chodzi o ekonomię, ale o… – Ojciec Święty mocno o pomocy najuboższym

Redakcja malydziennik

Wałęsa marionetką Kiszczaka? Szokujące wnioski Wyszkowskiego

Redakcja malydziennik

Szokujące NAGRANIE! Bandera bohaterem dla ukraińców mieszkających w Polsce!

Redakcja malydziennik
Ładuję....