POLITYKA

Kukiz: szykuje się ewidentny powrót Donalda Tuska do Polski!

Kukiz zapowiedział, że będzie dążył do tego, by ujawnić osobę, z imienia i z nazwiska, która "rozpuszcza plotki" jakoby miał się spotkać z Donaldem Tuskiem 16 grudnia.

 

"Ja po prostu czuję głęboką antypatię do pana Donalda Tuska, dlatego z taką determinacją będę dążył do tego, by ujawnić osobę, z imienia i z nazwiska, która te plotki rozpuszcza" – zaznaczył. "Wolałbym się z tym siódmym królem, Belzebubem, spotkać. Przeciwko autorom tej plotki będą prowadzone działania" – zapowiedział.

 

Kukiz był pytany, z kim spotykał się Donald Tusk we Wrocławiu w dniu, kiedy radykalna opozycja rozpoczęła okupację w Sejmie. "Proszę pana, ja się pierwszy raz o jakimś spotkaniu Tuska dowiedziałem z Twittera, wszystko, co mogę na ten temat powiedzieć" – mówił.

 

Na uwagę dziennikarza, że są doniesienia, że Donald Tusk pojechał do Wrocławia sprawdzić, czy istnieje możliwość skonstruowania większości parlamentarnej po to, by móc obalić rząd Beaty Szydło, polityk odparł: "Ja nie mam wątpliwości (…) że są prowadzone takie działania, że szykuje się ewidentnie powrót Tuskowi".

 

"Prawdopodobnie pan Ryszard Petru i pan Mateusz Kijowski nie spełnili połowy pokładanych w nich nadziei i robi się wszystko, by wzmocnić Platformę i sprowadzić do już mocniejszej Platformy Tuska" – powiedział polityk.

 

"Jestem w stanie się założyć o każdą kwotę pieniędzy, że wkrótce w sondażach może się okazać, że Platforma jest potężną siłą, która tylko i wyłącznie oczekuje na dobrego kierownika" – dodał Kukiz.

 

Pytany kto jest teraz liderem radykalnej opozycji odpowiedział: "Tusk". "Jak był, tak jest, dlatego wszystko jest robione w tej chwili, nie mam żadnych wątpliwości, że w tej chwili jest robione pole do powrotu Tuska" – uważa lider Kukiz’15.

 

Na uwagę, że Donalda Tusk, szef Rady Europejskiej, jest obecnie w Brukseli Kukiz powiedział: "Jeszcze jest, ale prędzej, czy później tutaj przyjedzie. Petru z Kijowskim nie dadzą rady w utrzymaniu starych porządków".

 

Dopytywany, że Tusk najpierw musiałby stoczyć bratobójczy pojedynek z szefem PO Grzegorzem Schetyną Kukiz ocenił, że "w interesie Grzegorza Schetyny, PO jak i Donalda Tuska jest powrót do dawnych reguł". "Oczywiście nie twierdzę, że to jest dobre dla Polski, wręcz przeciwnie, ale z perspektywy interesów partyjnych powrót Tuska jest na pewno najbardziej wskazany" – powiedział Paweł Kukiz. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie USA, nie Rosja. To TEN kraj teraz rozdaje karty. Dla Polski to nie jest dobra wiadomość

Islandzkie piwo wędzone OWCZĄ KUPĄ trafiło na listę najdziwniejszych piw świata!

Redakcja malydziennik

BRAWO GWATEMALA! Aborcjonistki chciały zabijać dzieci, ale ich statek został „aresztowany” przez armię! Prawo musi być prawem!

Redakcja malydziennik
Ładuję....