RELIGIA

Kto zmienia świat? Ci, którzy mają dzieci a nie rzeczy. Arcybiskup Chaput jedzie bez trzymanki!

Arcybiskup Charles Chaput zaczyna przemawiać głosem proroka. W Stanach Zjednoczonych staje się on jednym z najodważniejszych głosicieli prawdy o małżeństwie, rodzinie i przyszłości świata.

– Przyszłość należy do ludzi, którzy mają dzieci, a nie rzeczy – mówił ostatnio. – Rzeczy rdzewieją, niszczą się, ale każde dziecko jest wszechświatem możliwości, który sięga aż do wieczności – dodał. – Dusza dziecka jest na zawsze.

 

Jego zdaniem Ameryka jest obecnie o wiele mniej przenikniętym Biblią narodem, niż wówczas, gdy powstawała. – Nasza moralna wizja tego kim jesteśmy i jak powinnismy żyć jest o wiele bardziej podzielona – mówił arcybiskup. – Jedyną drogą zbudowania nowego życia w kulturze jest życie naszym życiem z radością i owocnie, jako jednostki, które kierują się w życiu zasadami większymi niż my i dzielonymi z ludźmi, których znamy i kochamy. Jest to droga bardzo łatwa i bardzo trudna jednocześnie. Ale jest to jedyny sposób na rewolucję, która może mieć znaczenie – mówił abp Chaput.

 

– Kiedy młodzi ludzie pytają mnie, jak zmienić świat, odpowiadam im, że mają się kochać, zawrzeć małżeństwo, pozostać sobie wiernymi, mieć dużo dzieci i wychować te dzieci na mężczyzn i kobiety o chrześcijańskim charakterze. Wiara jest ziarnem, a nie kwiatem na jedną noc. Ona wymaga czasu, miłości i wysiłku. Pieniądze są ważne, ale nigdy nie są najważniejsze. Przyszłość należy do ludzi z dziećmi, a nie z rzeczami. Rzeczy niszczeją i rdzewieję, a każde dziecko jest wszechświatem możliwości, który sięga ku wieczności, łącząc nasze wspomnienie i nadzieje w znak Bożej miłości na pokolenia. To jest naprawdę ważne. Dusza dziecka powstaje na wieczność – mówił arcybiskup Charles Chaput.

 

– Jeśli chcesz zobaczyć oblicze Europy za sto lat, chyba że wydarzy się cud, spójrz na twarze młodych islamskich imigrantów. Islam ma przyszłość, bowiem islam wierzy w dzieci. Bez transcendentnej wiary, która czyni życie wartym życia nie ma powodów, by mieć dzieci. A gdzie nie ma dzieci, nie ma wyobraźni, nie ma powodów, by się poświęcać, i nie ma ma przyszłości. Przynajmniej sześciu najważniejszych europejskich przywódców w ogóle nie ma dzieci. Ich świat się kończy. Trudno uniknąć uczucia, że większość Europy już jest martwa, albo zmierza ku śmierci – podkreślił arcybiskup.

 

I trudno się z tymi słowami nie zgodzić.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com

Komentarze

Zobacz także

Wielki apel do Papieża: „Krew tych dzieci woła do nas wszystkich, aby zrobić coś więcej” PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

Redakcja malydziennik

Nie patriotyzm werbalny, a patriotyzm czynu. Biskupi mocno o tym, jaki kształt winien mieć PATRIOTYZM CHRZEŚCIJAŃSKI

Redakcja malydziennik

Papieska Akademia Życia, imigracji i ochrony środowiska, czyli jak rozmyć tożsamość przed lingwistyczne sztuczki

Redakcja malydziennik
Ładuję....