ARCHIWUM

Kto chce zniszczyć Lecha Wałęsę? Jego syn już to wie

Cała sprawa z TW "Bolkiem" to zamówienie polityczne, które ma na celu zniszczenie mojego ojca. IPN nie jest wiarygodnym biurem śledczym, by analizować pismo mojego ojca – ocenił Jarosław Wałęsa w radiu RMF FM.

Dopytywany w RMF FM o swojego ojca Jarosław Wałęsa mówił: "Nie będę w ogóle rozmawiał z ojcem o próbkach pisma i sprawie TW "Bolka". IPN jest narzędziem w rękach polityków". – Mój ojciec może dostarczyć dokumenty, które pisał przez ostatnie kilka lat, ale to nic nie udowodni – ocenił syn. Pytany, czy brak zgody Wałęsy na przekazanie próbek pisma do IPN, nie jest ucieczką, Jarosław Wałęsa odpowiedział: "ta cała sprawa to zamówienie polityczne, ma na celu zniszczenie mojego ojca. IPN nie jest wiarygodnym biurem śledczym, by analizować pismo mojego ojca".

– Będę ostatnim, który będzie przewidywał, co chce osiągnąć, czy kogo poprzeć mój ojciec. (…) Mój ojciec jest niesamowitym politykiem i widzi rzeczy, których zwykły człowiek nie jest w stanie dostrzec – dodał europoseł PO.

 

Oceniając w trakcie wywiadu rząd PiS, Wałęsa mówił z kolei, że w Polsce, jego zdaniem, łamana jest konstytucja. – Konsekwencje muszą zostać poniesione, bo konstytucja została złamana. Andrzej Duda też łamie konstytucję. Jeśli konstytucja z 1997 roku nie podoba się, można ją zmienić – mówił. 

 

W ocenie Jarosława Wałęsy Beata Szydło "firmuje łamanie konstytucji". – Obserwujemy jawne łamanie prawa w Polsce – podkreślił. – Chciałabym, aby moi liderzy – Grzegorz Schetyna, mówili głośno, że będziemy pociągali do odpowiedzialności za łamanie prawa polskiego – zaapelował. – To również element scalający opozycję.

 

 

 

Źródło: RMF FM/Onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy wiedziałeś/aś, że Maryja osobiście poprosiła o to, by ogłosić JĄ KRÓLOWĄ POLSKI. Niezwykła historia. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Sensacja! Odnaleziono ciało pradziadka "Inki"

Redakcja malydziennik

ZNAMY pierwsze, wstępne szacunki wyborów. Będzie się działo, bo nic nie jest jeszcze pewne!

Redakcja malydziennik
Ładuję....