CYWILIZACJA

Kto by pomyślał! Gwiazda TVN-u bardzo pozytywnie o Radiu Maryja

Okazuje się, że Filip Chajzer, jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy TVN-u, ceni Radio Maryja. W wywiadzie dla miesięcznika "Ludzie i wiara" opowiedział o swoim ponownym zbliżeniu się do Boga oraz pozytywnym stosunku do kontrowersyjnej rozgłośni z Torunia..

Filip Chajer w wywiadzie otwarcie mówił o swojej relacji z Panem Bogiem, do którego zbliżył się po przeżyciu rodzinnej tragedii. „Powtarzanie formuł, jak w różańcu, odcina nas od rzeczywistości i pozwala skupić się na tym, co w środku. Uzyskać głębszy kontakt z Bogiem. Czasami, kiedy zdarza mi się modlić w ten sposób rozumiem, po co to robimy. Ale na pewno nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Dużo bardziej odpowiada mi rozmowa z Panem Bogiem. Staram się mieć na nią czas każdego dnia. Od dwóch lat jestem bliżej Boga”. 

 

Dziennikarz opowiedział także, jaki ma stosunek do rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka: "Lubię, kiedy ktoś do mnie mówi. A poza tym jestem ciekawy, co dzieje się w świecie, który nie nazywa się Warszawą. Prawda o Polsce to wspólny mianownik dużych aglomeracji, małych miejscowości i dalekiej prowincji. W tym radiu można usłyszeć o problemach zwykłych ludzi. Uważam, że jest bardzo potrzebne. Daje samotnym poczucie, że ktoś jest z nimi. Na antenie słychać też modlitwy".

Źródło: gazeta.pl

Komentarze

Zobacz także

Te zawody niebawem odejdą do lamusa! Jest wśród nich twój?

Redakcja malydziennik

Boże Narodzenie w listopadzie? Czego nie robi się dla umierającego dziecka!

Redakcja malydziennik

Chińczycy to mają pomysły. Ze SMOGU robią… W życiu nie zgadniesz!

Redakcja malydziennik
Ładuję....