ARCHIWUM

Ksiądz genialnie o opozycji. To banda…

"Wielu z nas zapamięta tych ludzi, przepraszam za określenie, jako bandę przygłupów. Ale musimy pamiętać, że wyjątkowo prawdziwe w tym przypadku są słowa: »w tym szaleństwie jest metoda«" – tak o grudniowym proteście opozycji w Sejmie mówił na antenie Telewizji Trwam ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Jak dodał, trzeba pamiętać o tych wydarzeniach, bo "dla takich ludzi nie może być i nie mam miejsca w polityce". "Ich właściwym miejscem aktywności powinny być kabarety, ale najlepiej takie, które byłyby zakładane za więziennym murem" – postulował w swoim felietonie w ramach cyklu "Myśląc Ojczyzna".

 

Jak podkreślił w swoim felietonie, po upływie półtora miesiąca od tamtych wydarzeń, można dostrzec "powagę tamtej sytuacji, jak i grozę, która zawisła wówczas nad naszym życiem państwowym". Ks. prof. Paweł Bortkiewicz tłumaczy również, dlaczego utożsamia się z określeniem tego, co wydarzyło się 16 grudnia, jako pucz. Przywołuje w związku z tym pięciopunktową "instrukcję", dla tych, którzy "chcieli i próbowali obalić rząd oraz zdestabilizować sytuację w Polsce".

 

"Ktoś chce pracować nad tym, jak mają żyć polskie rodziny, ile pieniędzy przeznaczyć na rozwój przemysłu, edukacji, zbrojeń, na pomoc społeczną, na usługi zdrowotne. A ktoś kpi z tej pracy, bełkocze o sprawach zupełnie niezwiązanych z przedmiotem obrad, mówiąc językiem współczesnym – lansuje sam siebie. A później ten bełkot zostaje nazwany patetycznie »walką o wolność«" – mówił na antenie Telewizji Trwam.

 

"Przeżyliśmy może groteskowe dni i wielu z nas zapamięta tych pseudobojowników, powstańców walczących, jak mówili, o wolność, o demokrację, o Polskę. Wielu z nas zapamięta tych ludzi, przepraszam za określenie, jako bandę przygłupów. Ale musimy pamiętać, że wyjątkowo prawdziwe w tym przypadku są słowa: »w tym szaleństwie jest metoda«" – dodał.

 

 

Ksiądz Bortkiewicz to nie tylko publicysta katolicki, ale także wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu. Zajmuje się teologią moralną i etyką, ale także badaniem oraz popularyzowaniem myśli Jana Pawła II. Duchowny jest również kapelanem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu

 

 

Jest on także jednym z doradców, których Andrzej Duda powołał w skład Narodowej Rady Rozwoju, czyli gremium konsultacyjno-doradczego prezydenta. Rada składa się z 10 sekcji, których obszary wyznaczają główne pola prac badawczych i strategicznych Rady. Ks. Bortkiewicz należy do sekcji "Kultura, tożsamość narodowa, polityka historyczna".

 

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Polska endecja wychodzi z podziemia!

Redakcja malydziennik

Co to był za poród! Na świat przyszły TROJACZKI, ale…

Redakcja malydziennik

Kolejny mocny cios w OSZOŁOMSTWO antyszczepionkowe! Tym razem zadała go Australia!

Redakcja malydziennik
Ładuję....