WYDARZENIA

Ks. Isakowicz-Zaleski masakruje bp. Pieronka: jest HERETYKIEM! "Tak, heretykiem. I na dodatek…"

Po słowach biskupa Tadeusza Pieronka nie przestają milknąć echa. "Jest to moim zdaniem desperacki akt odwagi tego, kto oddaje życie za tego typu sprawy" – powiedział na temat samospalenia Piotra S. w Warszawie.

Na Facebooku ostro skrytykował go ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który znany jest ze swojej propolskiej postawy. "Biskup Tadeusz Pieronek jako obywatel III RP ma prawo wyrażać swoje zdanie w sprawach politycznych i społecznych. Jednak jako katolicki kapłan nie ma żadnego prawa łamać Przykazań Bożych" – napisał duszpasterz Ormian.

 

"A nazywanie samobójstwa bohaterstwem jest ewidentnym złamania V Przekazania "Nie zabijaj". W tej kwestii biskup Pieronek, który swego czasu porzucił diecezję sosnowiecką, jest heretykiem. Tak, heretykiem. I na dodatek gorszycielem "maluczkich". Wstyd, Ekscelencjo, wielki wstyd! Proszę się wreszcie bić we własne piersi, a nie ustawicznie w cudze" – czytamy ostrą wypowiedź na Facebooku.

 

Duchowny dołączył także cytat z Ewangelii wg św. Mateusza o zgorszeniu: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego. Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie. <Albowiem Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło>".

 

Wcześniej na MalyDziennik.pl sprawę skomentował także Tomasz P. Terlikowski: "te dwa komentarze nie są tylko błędne politycznie, ale przede wszystkim fałszywe z punktu widzenia doktrynalnego".

Źródło: Facebook/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Śmierć dziennikarza

Muzułmanie czy sekta? Policja poszukuje Polki zaginionej w Wielkiej Brytanii. „Mogli zrobić jej pranie mózgu”

Konkubent wykorzytywał jej 18-miesięczne dziecko. Matka o wszystkim wiedziała?

Adam Gaafar
Ładuję....