ARCHIWUM WYDARZENIA

Kryzys na linii Polska- Rosja. Schwytano SZPIEGA!

Stosunki polsko-rosyjskie w przeszłości bywały napięte. Ostatnio jednak wszystko dobrze się układało…do czasu aż znaleziono szpiega!

Polak, Marian Radzajewski, został schwytany w Rosji na gorącym uczynku. Federalna Służba Bezpieczeństwa podaje, że próbował nielegalnie wysłać tajne elementy rosyjskiego systemu rakietowego S-300 do Polski. Uznano go zgodnie z rosyjskimi przepisami za szpiega.

 

CZYTAJ TAKŻE: Niesamowite wizje Tesli na XXI w. Wiele z nich już się sprawdziło!

 

Sąd uznał Mariana Radzajewskiego za winnego popełnienia przestępstwa na podstawie art. 276 rosyjskiego kodeksu karnego (artykuł dotyczący szpiegostwa – przyp. red.) i skazał go na 14 lat kolonii zaostrzonym rygorze – poinformował rzecznik sądu.

 

Poza tym rosyjscy śledczy doszli do wniosku, że Radzajewski działał na rzecz polskiej organizacji. Ponadto, według nich, jest ona głównym dostawcą dla krajowych sił zbrojnych i służb specjalnych. Polska udziela pomocy Radzajewskiemu jak tylko może.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zna sprawę skazanego obywatela polskiego. Konsul udziela pomocy ww. obywatelowi polskiemu, pozostaje w kontakcie z nim oraz jego bliskimi. Decyzję co do dalszych działań obywatel polski podejmie w konsultacji ze swoim adwokatem. Konsul będzie kontynuować świadczenie pomocy zgodnie z posiadanymi kompetencjami oraz wolą obywatela polskiego – poinformował media specjalista Wydziału Komunikacji z Mediami Biura Rzecznika Prasowego MSZ, Marcin Rychły.

 

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Komentarze

Zobacz także

Początek wojny… czy aksamitny rozwód? Diaboliczni sekularyści zwyciężają!

Redakcja malydziennik

Głupi i głupszy, czyli…

Redakcja malydziennik

Merkel wściekła na Viktora Orbana! Czy Niemcy zemszczą się na Węgrach?

Redakcja malydziennik
Ładuję....