ARCHIWUM

Krew męczenników to naprawdę nasienie chrześcijan! Śmierć Helenki Kmieć przyniosła już pierwszego nawróconego. Jest nim…

Informację ujawnił bp krakowski Jan Zając. "Wszyscy jesteśmy zaproszeni do osiągnięcia tej wielkości. Nie zapominajmy jednak, że największym, ale i najtrudniejszym zarazem przykazaniem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego" – mówił w czasie homilii wielkopostnej w sanktuarium Krzyża Świętego w opactwie cystersów w Krakowie – Mogile.

Podczas homilii bp Zając nawiązał także do śmierci Helenki Kmieć, wolontariuszki, która została zamordowana w Boliwii. Biskup opowiedział, że człowiek, który ją zabił nie przyznawał się w trakcie śledztwa do tego przestępstwa.

 

Dodał, że w trakcie wizji lokalnej w ochronce, w której dokonał tej zbrodni, po długich godzinach śledztwa, siostry podały mu picie oraz koc, ponieważ było zimno. – Ten gest sprawił, że coś drgnęło w sercu tego młodego człowieka, nieszczęśliwego i porzuconego przez rodziców. I wtedy on postawił pytanie: czy siostry i rodzice mi przebaczą? Nie trzeba było czekać na odpowiedź, ponieważ ten gest życzliwości i serdeczności, troski o tego człowieka, był odpowiedzią, że tak – powiedział bp Zając. – Wtedy ten człowiek rzucił się na kolana i zaczął mówić i prosić, aby mu przebaczyć. Przyznał się do wszystkiego i chciał przyjąć każdą karę, nawet największą, aby mógł w jakiś sposób spłacić ten dług jaki zaciągnął przez swoje złe postępowanie – mówił bp Zając.

 

– Krew wylana przez Helenkę wołała o przebaczenie, o darowanie, do Ojca bogatego w miłosierdzie. Życie oddane w ofierze przynosi takie efekty miłosierdzia Bożego – wyjaśniał hierarcha. – Miłość miłosierna to miłość bez granic, która leczy ludzkie serca, obala mury odgradzające nas od Boga i siebie nawzajem – podkreślił bp Zając.

 

Nabożeństwo z udziałem bp Jana Zająca odbyło się w ramach wielkopostnych nabożeństw stacyjnych.

Źródło: gosc.pl

Komentarze

Zobacz także

O. Karol Meissner. Człowiek wierny dziedzictwu Dmowskiego!

Redakcja malydziennik

Pracujesz na śmieciówce? Wkrótce osoby pracujące w oparciu o umowę o dzieło czeka DUŻA ZMIANA

Redakcja malydziennik

ABSURD Szwedzi gubią się w poprawności politycznej! Mają sprawcę, ale nie wiedzą, czy to on, bo jest…

Redakcja malydziennik
Ładuję....