WYDARZENIA

Kpina z Europejczyków? "Mamy nową normalną sytuację w Europie jeśli chodzi o terroryzm"

Szwedzka tajna policja przyznaje to już bez ogródek: zagrożenie terroryzmem nie zmaleje, tak będzie wyglądało normalne życie.

W kontekście kolejnego zamachu terrorystycznego, szczególnie czwartkowego w Barcelonie, głos zabrała szwedzka tajna policja, Säpo. Jej szef, Anders Thornberg, przekazał wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i wsparcie dla odpowiedników zajmujących się zamachem.

 

Dużo ciekawsze jest jednak stanowisko na temat przyszłych zamachów: "Mamy nową normalną sytuację w Europie jeśli chodzi o terroryzm, zagrożenie dla Szwecji pozostaje wysokim". "Policja ciągle pracuje nad stawianiem oporu przez rozwój operacji i wspólną pracę z innymi specjalistami w Szwecji i za granicą" – mówił Thornberg.

 

W Szwecji obowiązuje 3 stopień w 5-stopniowej skali zagrożenia terroryzmem. Do marca 2016 roku obowiązywał podwyższony, 4. poziom. 7 kwietnia 2017 roku doszło do zamachu w Sztokholmie za pomocą ciężarówki – użyto do niego skradzionej ciężarówki.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

Makabra: to on jest odpowiedzialny za "Niebieskiego wieloryba"! Nakłonił 15 nastolatków do samobójstwa i przyznał się do tego

Czy wiesz, że ufność leży w … genach?

Redakcja malydziennik

Abp Paglia nie wiedział, że kandydat do Akademii Pro Vita jest za aborcją. A do tego on obiecał, że nie będzie o tym wspominał!

Redakcja malydziennik
Ładuję....