ARCHIWUM

Kpili z posła, więc zabrali im dotacje. Straszny reżim w…

… nie, nie chodzi o Polskę, ale o inny zapewne faszystowski i kaczystowski kraj. A mianowicie…

Szwajcarię. To tam władze kantonu Zurych zdecydowały się odebrać 50 tysięcy franków z subsydium dla teatru Theater Neumarkt w związku z koniecznością "pokrycia kosztów związanych z przedstawieniem, w którym teatr kpił z Rogera Köppela, posła Szwajcarskiej Partii Ludowej. O sprawie informuje „Rzeczpospolita”.

 

Kpiny rzeczywiście były słabe. Publiczność była również proszona o obłożenie posła klątwą, co dziennik "Tages Anzeiger" opisał jako "rytuał voodoo".

 

Szwajcarska Partia Ludowa, urażona występem, zażądała odebrania teatrowi publicznych pieniędzy – wniosek ten został jednak odrzucony przez władze Zurychu, które przekazują teatrowi większość środków niezbędnych mu do funkcjonowania. Subsydium zdecydowały się jednak zmniejszyć teatrowi władze kantonu.

 

Władze kantonalne zdecydowały, że kwota subsydium zostanie zmniejszona "o koszty, jakie władze poniosły w związku z kontrowersyjnym konceptem jaki pojawił się w programie teatru w 2016 roku".

 

Bsz/Rp.pl

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

„Ludzkość nie może postanowić sobie spotkania w pokoju, wykluczając ze swej perspektywy Boga”. MOCNE SŁOWA FRANCISZKA

Redakcja malydziennik

Zakaz handlu w niedzielę coraz bliżej. Za to pojawiają się nowe wyjątki. ZOBACZ, gdzie jeszcze zrobisz zakupy w niedzielę

Redakcja malydziennik

Ilu Polaków będzie musiało wrócić z Wielkiej Brytanii po Brexicie? „Tego nie wie nikt”. A co wiadomo?

Redakcja malydziennik
Ładuję....