Kościół ukrył nazwiska 500 księży pedofili. Prokurator ujawnia

 W stanie Illinois ukrywano nazwiska co najmniej 500 księży, którzy oskarżeni są o molestowanie seksualne nieletnich. Prokurator generalny stanu poinformowała o tym w raporcie, w którym oskarża kościół o zaniedbania w tej sprawie. 

Prokurator generalny stanu Illinois stwierdził, że kościół nie jest w stanie sam rozwiązać swojego problemu. Jak można przeczytać w raporcie, o molestowanie oskarżonych zostało 690 kapłanów. Upubliczniono jednak tylko 185 nazwisk, uznając, że jedynie zarzuty wobec tych osób są „wiarygodne”.

Według raportu, gdy biuro prokuratora generalnego rozpoczęło dochodzenie, diecezje w Illinois ujawniły nazwiska 45 duchownych, które zostały uznane przez Kościół za wiarygodne ws. oskarżeń o molestowanie nieletnich.

W większości przypadków diecezje wiedziały o nich od lat. – Chcę ponownie wyrazić głębokie ubolewanie całego Kościoła za nasze nieudane rozwiązania ws. problemu plagi nadużyć seksualnych wśród duchownych – powiedział w oświadczeniu kardynał Blase J. Cupich, arcybiskup Chicago. – To odwaga ofiar, które przetrwały, rzuciła oczyszczenie na ten mroczny rozdział w historii Kościoła – dodał.

Źródło: Rzeczpospolita

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/szokujace-slowa-biskupa-pieronka-o-pedofilii-w-kosciele-to-zjawisko-bylo-od-zawsze-wideo/

Komentarze
One thought on “Kościół ukrył nazwiska 500 księży pedofili. Prokurator ujawnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.