CYWILIZACJA

Koniec świata Zachodu! Belgijski kardynał chce święcić związki sodomskie!

Belgijski kardynał Jozef De Kesel domaga się ceremonii religijnej dla związków jednopłciowych oraz poszanowania dla sposobu, w jaki osoby LGBT przeżywają swoją seksualność.

W Belgii rozgorzała dyskusja po skandalicznych deklaracjach kardynała De Kesela na temat relacji jednopłciowych, które jednoznacznie sprzeciwiają się nauczaniu Kościoła oraz biblijnej antropologii.

 

W poprzednim tygodniu stołeczny arcybiskup spotkał się z przedstawicielami flamandzkich środowisk LGBT. W trakcie spotkania powiedział, że Kościół powinien ich bardziej respektować, zwłaszcza sposób w jaki przeżywają swoją seksualność. Ponadto powiedział, że jest zwolennikiem ceremonii religijnej dla par jednopłciowych, jednakże bez błogosławieństwa czy wymiany obrączek, aby związek taki nie był mylony z małżeństwem.

 

Kardynał Jozef de Kesel stwierdził, że stosunek Kościoła do homoseksualizmu bardzo się zmienił w ostatnich latach. Dodał, że problemem są: Afryka, Azja, i przede wszystkim niektóre kraje Europy Wschodniej, które nadal pozostają w tyle.

 

Deklaracje prymasa Belgii zostały przyjęte z wielkim uznaniem przez belgijskie media, które przedstawiają go jako człowieka otwarcia.

 

La Libre Belgique – dziennik katolicki  podkreślił, że nie są to bynajmniej deklaracje rewolucyjne, choć wykraczają poza oficjalne nauczanie Kościoła.

 

Oburzony tymi słowami jest prymas Holandii. Wydał on oświadczenie, w którym odnosi się zarówno do decyzji niemieckiego episkopatu o interkomunii, jak i do proponowania przez niektórych kardynałów błogosławienia związków homoseksualnych. Podkreśla, że stoi to w radykalnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła, opartym na Piśmie Świętym.

Kardynał Willem Eijk podkreślił,  że sytuacja ta przywodzi mu na myśl to, co Katechizm (n. 675) pisze o końcowej próbie, którą ma przejść Kościół przed ostatecznym przyjściem Chrystusa, kiedy to zachwieje się wiara wielu wierzących, a oszukańcza religia da ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy.

aask/niezalezna.pl

Komentarze

Zobacz także

Świetna wiadomość! Kolejne dziecko zostało uratowane dzięki "oknu życia". Dziecko ma już imię, SPRAWDŹ

Detektyw Rutkowski leci do Anglii po Alfiego!

Redakcja malydziennik

Co za bydło! Pobili księdza, bo ten zwrócił im uwagę [FILM]

Redakcja malydziennik
Ładuję....