POLITYKA

KONIEC ŚWIATA: Francuzi przelali dżihadystom 500 mln € . I nie chodzi tu o obywateli Francji, a o rząd! Jak to możliwe?

Francja sponsorowała dźihad? W świetle nowych doniesień przeznaczyła na ten proceder całkiem duże pieniądze. Terroryści dobrali się do niego przez nieszczelny system.

Media we Francji zaalarmowały opinię publiczną: bojownicy ISIS pobierali zasiłki dla bezrobotnych. Chodzi tu o około 100 terrorystów. Mężczyźni jednak nie pracowali we Francji, ale na Bliskim Wschodzie.

 

Bojownicy we Francji zostawiali upoważnienia do odbioru zasiłku bliskim. Sami służyli w szeregach Państwa Islamskiego i pieniądze otrzymywali dzięki przekazom bankowym, które wykonywali krewni. Pomimo, że taka droga zabroniona jest przez francuskie prawo (bezrobotny ma obowiązek szukania pracy we Francji), zabrakło odpowiedniej kontroli procedur.

 

To jednak nie koniec afery. Terroryści pobierali także pieniądze z tytułu zasiłku rodzinnego. Na przestrzeni lat 2012-2016 wyprowadzono w ten sposób pół miliarda euro.

 

Pierwsza fala kontroli ujawniła 420 fałszywych oświadczeń rzekomych bezrobotnych, zatrudnionych w walce islamu ze światem. Podobne kontrolew będą przeprowadzone w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Macron żyje w równoległej rzeczywistości. Zobacz, co wygaduje na temat POLSKI

Redakcja malydziennik

Heretycy czy bracia? Jak katolik ma celebrować 500 -lecie Reformacji?

Redakcja malydziennik

Krystyna Pawłowicz wytoczyła bój NIEMIECKIM sklepom. I WYGRAŁA

Redakcja malydziennik
Ładuję....