POLITYKA

Koniec samowolki w wycince drzew. Posłowie przygotowali nowelizację tzw. Lex Szyszko!

Sejm zaostrzył w piątek obowiązujące od stycznia prawo dotyczące wycinki drzew. Po zmianie przepisów właściciel nieruchomości będzie musiał zgłosić zamiar wycinki do urzędu gminy.

Za uchwaleniem nowelizacji ustawy o ochronie przyrody głosowało 226 posłów, przeciw było 192, a trzech wstrzymało się od głosu. Teraz nowela trafi do Senatu.

 

Nowelizację przygotowali posłowie PiS.

 

Nowe przepisy zaostrzają obowiązujące od nowego roku prawo dotyczące wycinki drzew na prywatnym gruncie. Przewidują, że prywatny właściciel gruntu, chcąc dokonać wycinki drzew na swojej nieruchomości, będzie musiał zgłosić to wcześniej do gminy. W ciągu dwóch tygodni urzędnik ma dokonać oględzin działki i sprawdzić stan faktyczny – np. czy drzewa nie są chronione lub czy nie mają znamion pomników przyrody. Jeżeli gmina w ciągu kolejnych 14 dni nie wyrazi sprzeciwu do planowanej wycinki (tzw. milcząca zgoda), to wtedy będzie można ją przeprowadzić.

 

Nowela zakłada ponadto, że jeśli przed upływem pięciu lat od dokonania oględzin przez urzędnika gminnego, właściciel wystąpi o pozwolenie na budowę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie ona realizowana na części nieruchomości, na której rosły usunięte drzewa, będzie musiał uiścić opłatę za usunięcie tych drzew. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

KONIECZNIE przeczytaj! Zobacz co może ci się stać, jak będziesz ćwiczył kung-fu !

Tomasz Terlikowski wprost: Jak bronić krzyży przed … Francuzami!

Redakcja malydziennik

Nazizm i komunizm są tak samo zbrodnicze. Zwalczajmy i neonazistów i neokomunistów. Ci ostatni mają władzę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....