ARCHIWUM

Koniec partii Wiosna i Kukiz’15? Liderzy znikają, działacze odchodzą

Ugrupowanie Pawła Kukiza ma tracić kolejnych działaczy, a ponad setka polityków partii Roberta Biedronia zawiązuje współpracę z SLD. Czy to początek końca Wiosny i Kukiz’ 15?

Według RMF FM co najmniej czterech posłów Kukiz’15 zamierza przejść w najbliższym czasie do PiS. Są to: Tomasz Rzymkowski, Bartosz Jozwiak, Tomasz Jaskóła i Barbara Chrobak. Dziennikarze twierdzą, że ugrupowanie Pawła Kukiza może nie przetrwać w obecnym składzie do końca kadencji.

Czytaj także: Trump dogada się z Putinem? Ma mu sprzedać Ukrainę w zamian za…

W rozmowie z Wirtualną Polską Bartosz Jozwiak zaprzeczył jednak pogłoskom, że ma zmienić polityczne barwy. I dodaje, że w jego ocenie Tomasz Rzymkowski i Tomasz Jaskóła również nie prowadzą rozmów z politykami partii rządzącej.

Tymczasem szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki twierdzi, że posłowie Kukiz’15 sami się do nich zgłaszają. Ta wypowiedź doczekała się ostrej riposty ze strony lidera ugrupowania.

Odpowiadając na pytania o mój stosunek do obraźliwych względem K’15 wypowiedzi marszałka Terleckiego …Panie Terlecki… Jeśli rzeczywiście są tacy, którzy -jak pan twierdzi- „aplikują” do PiS, to bierz pan w ciemno, bo z pewnością w ogromnej mierze podwyższą poziom IQ waszego „zakonu”.

– napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

Podobne problemy co Paweł Kukiz ma mieć lider partii Wiosna Robert Biedroń. Polityk zadeklarował właśnie, że chce pozostać w Parlamencie Europejskim, czym wpłynął negatywnie na morale części działaczy ugrupowania. Już ponad setka działaczy Wiosny przechodzi do SLD, a na przyjęcie kolejnych polityków ugrupowania Biedronia oczekuje już PO.

Wielu dziennikarzy zwraca ponadto uwagę na fakt, że Paweł Kukiz zniknął ostatnio z mediów i z Sejmu, a Robert Biedroń bardziej skupia się na kreowaniu wizerunku celebryty, niż na pracy na rzecz swojej partii.

Źródło: RMF FM / wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Nowe dane o klerykach we Francji są zatrważające: na 100.000 Francuzów przypada…

Redakcja malydziennik

Wielka przepowiednia polskiego mistyka: Ujrzycie gruzy naokół i tysiące dzieci opusz­czonych. W końcu woj­na stanie się religijna. A Wy Polacy poniesiecie ratunek innym ludom

Redakcja malydziennik

Nawet 600 tysięcy zarażonych! Epidemia cholery w Jemenie trwa

Redakcja malydziennik
Ładuję....